Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

Wydarzenia

Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

17.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Około 40 osób pojawiło się na spotkaniu organizacyjnym 11. Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej. Formacja na razie działa w formule stowarzyszenia, ale liczy, że od nowego roku wejdą w życie uregulowania prawne i drużyna znajdzie się w strukturach Ministerstwa Obrony Narodowej.
Małe formacje OT powstają w powiatach w całej Polsce. O tym, czym mają się zajmować, pisaliśmy już na łamach Nowego Wyszkowiaka. 15 października z osobami zainteresowanymi, wśród których znalazło się też kilka pań, spotkali się dowódca wyszkowskiej drużyny Mariusz Ragajsin i jego zastępca Michał Wrzos.
Chętni muszą przygotować się na roczne szkolenie militarne. Prowadzone będzie od podstaw, bo wśród zainteresowanych są osoby po szkoleniu wojskowym, ale i takie, które nigdy nie miały w rękach broni. Adepci będą uczyli się nie tylko strzelania, ale też walki wręcz, ratownictwa taktycznego, medycznego, podstaw ochrony przeciwpożarowej, terenoznawstwa, nawigacji, podstaw łączności. Szkolenia będą odbywały się raz w miesiącu: w terenie, na strzelnicy, w sali gimnastycznej.
Ponieważ póki co OT jest stowarzyszeniem, chętni sami muszą wyposażyć się w mundur, odpowiednie buty, hełm, replikę broni. Nie ma jednak pośpiechu. – Nie o mundur chodzi, ale o wasze umiejętności – podkreślili dowódcy.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
„Czwórka” wraca! (foto)

„Czwórka” wraca! (foto)

Pierwszą uchwałę wprowadzającą w gminie Wyszków reformę oświaty radni miejscy podjęli 1 lutego. Jednogłośnie przyjęli projekt określający nową sieć szkół – ośmioletnich podstawówek.
Uwaga, rodzice uczniów klas III i VI Szkół Podstawowych nr 1 i 2. Najprawdopodobniej 10 lutego w „Hutniku” odbędzie się spotkanie, po którym ma być wam łatwiej podjąć decyzję, czy przenieść dzieci do powstającej właśnie Szkoły Podstawowej nr 4.
zobacz więcej
Koszty pod kontrolą

Koszty pod kontrolą

Pierwsze półrocze działalności szpitala zamknęło się ponad milionową stratą. Trudna sytuacja sprowokowała pytania, zarówno o jej przyczyny, jak i sposób ich przedstawienia. Dyskusja na sesji rady powiatu 28 września nie była przyjemna.
zobacz więcej
Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Witamy wszystkich kolędników z całego powiatu wyszkowskiego – rozpoczął  finał XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek starosta Bogdan Pągowski, patron honorowy imprezy, która odbyła się 26 stycznia w WOK Hutnik. – Kolędy, pastorałki to polski zwyczaj świętowania Bożego Narodzenia. Myślę, że dzisiaj podkreślimy to jeszcze raz. Wystąpiło 22 wykonawców. Wśród zaprezentowanych utworów była tylko jedna tradycyjna kolęda. Szczególną popularnością zaś cieszyły się  utwory współczesne – „Babci zegar” (4 wykonania) i „Mario, czy już wiesz” (trzy).
zobacz więcej
Policja: Nie dla siebie, a dla społeczeństwa (foto)

Policja: Nie dla siebie, a dla społeczeństwa (foto)

46 policjantów otrzymało w tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe. Mianowania nadawane są z okazji Święta Policji, które wyszkowska jednostka obchodziła w środę 20 lipca. Za gwarantowanie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu wyszkowskiego funkcjonariuszom, podczas uroczystego apelu na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji, dziękowali m.in. samorządowcy.
zobacz więcej
mrowka kwiecien 2017 - gif
Akademia Humanistyczna
mrowka kwiecien 2017 - gif

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.56% (194 głosów)
43.44% (149 głosów)