Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

Wydarzenia

Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

17.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Około 40 osób pojawiło się na spotkaniu organizacyjnym 11. Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej. Formacja na razie działa w formule stowarzyszenia, ale liczy, że od nowego roku wejdą w życie uregulowania prawne i drużyna znajdzie się w strukturach Ministerstwa Obrony Narodowej.
Małe formacje OT powstają w powiatach w całej Polsce. O tym, czym mają się zajmować, pisaliśmy już na łamach Nowego Wyszkowiaka. 15 października z osobami zainteresowanymi, wśród których znalazło się też kilka pań, spotkali się dowódca wyszkowskiej drużyny Mariusz Ragajsin i jego zastępca Michał Wrzos.
Chętni muszą przygotować się na roczne szkolenie militarne. Prowadzone będzie od podstaw, bo wśród zainteresowanych są osoby po szkoleniu wojskowym, ale i takie, które nigdy nie miały w rękach broni. Adepci będą uczyli się nie tylko strzelania, ale też walki wręcz, ratownictwa taktycznego, medycznego, podstaw ochrony przeciwpożarowej, terenoznawstwa, nawigacji, podstaw łączności. Szkolenia będą odbywały się raz w miesiącu: w terenie, na strzelnicy, w sali gimnastycznej.
Ponieważ póki co OT jest stowarzyszeniem, chętni sami muszą wyposażyć się w mundur, odpowiednie buty, hełm, replikę broni. Nie ma jednak pośpiechu. – Nie o mundur chodzi, ale o wasze umiejętności – podkreślili dowódcy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star