Spokojnie, to tylko ćwiczenia (foto)

Wydarzenia

Spokojnie, to tylko ćwiczenia (foto)

08.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Ćwiczenia ewakuacyjno – gaśnicze strażacy z komendy powiatowej w Wyszkowie przeprowadzili we wtorek 8 sierpnia na terenie hali produkcyjno magazynowej firmy TI Poland.
Celem było: sprawdzenie gotowości bojowej jednostek OSP, sprawdzenie procedur ewakuacyjnych, jak również dróg dojazdowych oraz pożarowych na terenie obiektu” - informują. – „Umożliwiło to również zapoznanie się ratowników z JRG i z OSP z obiektem, jego strukturą oraz zagrożeniami związanymi z jego specyfiką podczas działań podejmowanych w czasie wystąpienia zagrożeń.”
Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 9. Chwilę po zauważeniu pozorowanego pożaru, zarządcy budynku ogłosili ewakuację oraz poinformowali o zdarzeniu służby ratownicze. Strażacy oceniają, że wwakuacja wszystkich osób znajdujących się w hali przeprowadzona została prawidłowo.
Kilka chwil po ogłoszeniu ewakuacji na miejscu pojawiły się zastępy z PSP i OSP. Ratownicy natychmiast podjęli akcję ratowniczo-gaśniczą. W ciągu kilkunastu minut odnaleziono dwie osoby poszkodowane i udzielono im pomocy. W dalszej części działań zlokalizowano i ugaszono pożar.
Ćwiczenia zakończyły się sukcesem” – podkreślają strażacy. – „Obserwatorzy oraz organizatorzy przedstawili swoje uwagi i wnioski”.
Za organizację i przeprowadzenie ćwiczeń odpowiedzialny był wydział operacyjny KP PSP w Wyszkowie.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
By ta piękna tradycja nigdy nie zanikła (foto)

By ta piękna tradycja nigdy nie zanikła (foto)

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 2 będą reprezentowali gminę Wyszków na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Gminny etap konkursu odbył się 15 grudnia w klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Pilne ostrzeżenie

LIST DO REDAKCJI: Pilne ostrzeżenie

W dniu 13 sierpnia 2017 r. (niedziela) po godzinie 00:00 w pobliżu własnego domu (centrum Wyszkowa) spotkałam idącego z naprzeciwka mężczyznę w wieku  około 50 lat. Nieznajomy, nie wzbudzając we mnie szczególnego niepokoju, krok po wyminięciu mnie, znajdując się tuż za moim plecami, złapał mnie za szyję i zaczął przyduszać. Nie byłam w stanie wzywać pomocy. Mężczyzna prowadził mnie w boczną ulicę i zaczynał dotykać oraz zadawać pytanie: „Ile bierzesz?”
zobacz więcej
Tysiące oszukanych

Tysiące oszukanych

Wyszkowianie znaleźli się wśród 30 tys. osób w Polsce, które mogły zostać oszukane przez nieuczciwych akwizytorów nakłaniający do zmiany dostawcy prądu lub usług telekomunikacyjnych czy zawarcia umowy na usługi telemedyczne. Sprawę prowadzi specjalny zespół policjantów i prokuratorów.
zobacz więcej
Leśnicy zapraszają na Noc Sów

Leśnicy zapraszają na Noc Sów

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. 31 marca Nadleśnictwo Wyszków zaprasza na Noc Sów.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017