Advertisement 
Spokojnie, to tylko ćwiczenia (foto)

Wydarzenia

Spokojnie, to tylko ćwiczenia (foto)

08.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Ćwiczenia ewakuacyjno – gaśnicze strażacy z komendy powiatowej w Wyszkowie przeprowadzili we wtorek 8 sierpnia na terenie hali produkcyjno magazynowej firmy TI Poland.
Celem było: sprawdzenie gotowości bojowej jednostek OSP, sprawdzenie procedur ewakuacyjnych, jak również dróg dojazdowych oraz pożarowych na terenie obiektu” - informują. – „Umożliwiło to również zapoznanie się ratowników z JRG i z OSP z obiektem, jego strukturą oraz zagrożeniami związanymi z jego specyfiką podczas działań podejmowanych w czasie wystąpienia zagrożeń.”
Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 9. Chwilę po zauważeniu pozorowanego pożaru, zarządcy budynku ogłosili ewakuację oraz poinformowali o zdarzeniu służby ratownicze. Strażacy oceniają, że wwakuacja wszystkich osób znajdujących się w hali przeprowadzona została prawidłowo.
Kilka chwil po ogłoszeniu ewakuacji na miejscu pojawiły się zastępy z PSP i OSP. Ratownicy natychmiast podjęli akcję ratowniczo-gaśniczą. W ciągu kilkunastu minut odnaleziono dwie osoby poszkodowane i udzielono im pomocy. W dalszej części działań zlokalizowano i ugaszono pożar.
Ćwiczenia zakończyły się sukcesem” – podkreślają strażacy. – „Obserwatorzy oraz organizatorzy przedstawili swoje uwagi i wnioski”.
Za organizację i przeprowadzenie ćwiczeń odpowiedzialny był wydział operacyjny KP PSP w Wyszkowie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku