Sołeckie zmagania w Gulczewie (foto)

Wydarzenia

Sołeckie zmagania w Gulczewie (foto)

10.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Mieszkańcy Rybienka Nowego cieszą się ze zwycięstwa ogólnej klasyfikacji Igrzysk Sołeckich, które odbyły się podczas Festynu Sportowo – Rekreacyjnego w Gulczewie, w niedzielę 10 lipca. Panowie musieli wykazać się tężyzną fizyczną, panie gracją, a sołtysi zręcznością. 
Do Gulczewa, jak co roku, zaprosił urząd miejski, WOSiR, OSP w Gulczewie oraz Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa. Imprezę tradycyjnie już rozpoczął turniej piłki siatkowej, do którego zgłosiło się 9 drużyn. Puchar za I miejsce powędrował do rodziny Obrębskich: Nikodema, Kamila, Jacka, Andrzeja, Marcina, Lecha, Zbigniewa, Marka i Dariusza. II miejsce zajęła drużyna PTM Wyszków: Piotr Jurczyk, Kamil Grzybowski, Adrian Grzybowski, Krystian Kruk, Artur Szymański, Artur Dudek, Bartosz Karłowicz, Przemysław Czerwiński; III – FC Szyszki: Kamil Bedecki, Przemysław Fijałkowski, Łukasz Zdrojewski, Norbert Fijałkowski, Mateusz Jabłoński i Alan Rzemek.
Na boisku do siatkówki zmierzyły się również drużyny samorządowców i strażaków OSP. Ochotnikom – Łukaszowi Kedziorowi, Danielowi Królowi, Michałowi Grzeszkiewiczowi, Bartłomiejowi Siatkowskiemu, Kamilowi Matwiejczykowi i Piotrowi Skalikowi – udało się pokonać radnych miejskich: Adama Szczerbę, Andrzeja Piątka, Rafała Salwina, Piotra Turka, Sławomira Wróbla, Czesława Lacha, Radosława Biernackiego, Bogdana Kuchtę wspieranych przez radnego powiatowego Bogdana Frąckiewicza.
Chyba najwięcej emocji wzbudziły sołeckie zmagania wymagające tężyzny fizycznej i dobrej współpracy w zespole: przeciąganie 3,5-tonowego ciągnika oraz przeciąganie liny. Z ciągnikiem najsprawniej poradzili sobie panowie z Leszczydołu-Podwielątki, II miejsce wywalczyło Rybienko Nowe, III – Rybno. W przeciąganiu liny najlepsi okazali się gospodarze, mieszkańcy Gulczewa, na II miejscu znalazło się Łosinno, III – Rybno.
Do ogólnej klasyfikacji włączono również konkurencję dla sołtysów – toczenie fajerki za pomocą pogrzebacza. Dawniej jedna z najpopularniejszych zabaw podwórkowych okazała się dość trudnym zadaniem. Mistrzem fajerki został przedstawiciel najmłodszego pokolenia sołtysów, Paweł Turek z Rybienka Nowego, na pamiątkę otrzymał od burmistrza Grzegorza Nowosielskiego „złotą fajerkę”. II miejsce zajęła sołtys Ślubowa Danuta Wiąckiewicz, III – Mirosław Piątek, Kręgi Nowe.  
Po podsumowaniu ogólnej klasyfikacji ze zwycięstwa cieszyli się mieszkańcy Rybienka Nowego. II miejsce przypadło Leszczydołowi-Podwielątki, III ex aequo miejscowościom Rybno, Łosinno i Gulczewo. 
Do programu igrzysk na stałe wpisała się już piramida skrzynek, na jej zbudowanie zawodnicy mają 2 minuty. Zgłosiło 14 uczestników, ubiegłoroczne mistrzostwo obronił Łukasz Kędzior z Gulczewa, któremu udało się ustawić piramidę z 19 skrzynek. II miejsce zajął Adrian Staniszewski z Rybna (18 skrzynek), III – Krzysztof Wielgolewski z Leszczydołu Podwielątki (16 skrzynek).
Jak co roku, nie mogło zabraknąć konkurencji dla pań, która tym razem polegała na pokonaniu toru przeszkód ustawionego na ławeczce. Najsprawniej z tym zadaniem uporała się Iwona Piwowarska z Leszczydołu Podwielątki. II miejsce zajęła Aneta Wiąckiewicz ze Ślubowa, III – Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowin.
W trakcie całego festynu uczestnicy chętnie zaglądali do stoisk gastronomicznych, sporym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Na koniec wystąpiły zespoły Galaxy i Dejw.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom