„Smok”: śmiech zamiera na ustach (foto)

Wydarzenia

„Smok”: śmiech zamiera na ustach (foto)

28.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Na scenie WOK „Hutnik” mogliśmy oglądać już dziesiątki wspaniałych sztuk teatralnych. Spektakl „Smok”, który miał premierę w niedzielę 28 stycznia, jest jednak wyjątkowy i bezwzględnie wart obejrzenia. Po pierwsze to mądra opowieść dla dorosłych, po drugie doskonale przygotowana przez samych wyszkowian.
Na spektakl zaprosił Teatr Niezbędny - grupa wyszkowian, przyjaciół, niegdyś instruktorów i przyjaciół harcerzy Rdzewiejących Niezbędników. By po raz pierwszy zaprezentować się szerokiej publiczności, wybrali najbardziej znaną sztukę Eugeniusza Szwarca, napisanego w 1944 r. (ale niezmiennie aktualnego) „Smoka” opowiadającego o pokaleczonych ludzkich duszach poddających się złu systemu totalitarnego. Na szczęście nie brakuje szlachetnych i odważnych postaci, a w finale zwycięża dobro. To wspaniała, momentami zabawna, momentami gorzka opowieść dla dorosłych. Jak zapowiadali twórcy spektaklu, śmiejemy się, ale śmiech zamiera na ustach…
Siłą sztuki „Smok” są wyraziste postacie, w które wyszkowianie wcielili się po prostu świetnie. W roli tytułowego Smoka można zobaczyć Piotra Adlera – jednocześnie reżysera spektaklu i autora scenariusza (na podstawie inscenizacji Teatru ES z 1985 r.). Szlachetnego Lancelota gra Marek Głowacki, jego ukochaną Elzę – Marta Grus, jej matkę – Anna Chmielak, a Kota – Agnieszka Jezierska. Najciekawszą postacią jest Burmistrz, a w tej roli Grzegorz Piotrowski. Krok w krok za Burmistrzem podąża jego syn Henryk – Tomasz Ponichtera. Każda, nawet najmniejsza rola, ma znaczenie. Na scenie pojawiają się także: Dziennikarka – Lidia Blachnio, Strażnik – Sławomir Chmielak oraz mieszczanie: Joanna Adler, Agnieszka Głowacka, Agnieszka Lachowska-Marzoch, Honorata Piotrowska, Wioletta Runo, Jolanta Wiśniewska i Jolanta Wnuk.
Do powstania „Smoka” przyczynili się też pedagodzy Akademii Umiejętności Pan Hilary. Autorami muzyki (wykonywanej na żywo) są Andrzej Depta i Michał Grus.
Twórcami „Smoka” są amatorzy - miłośnicy teatru, ale ich stworzony z pasją spektakl to coś więcej niż zabawa w teatr. To naprawdę profesjonalny spektakl, który ogląda się z tym większą przyjemnością, że został zrealizowany przez wyszkowian. Mamy wielką nadzieję, że nie ostatni…
Póki co „Smoka” będzie można zobaczyć we wtorek o godz. 19 w WOK „Hutnik”. Wstęp bezpłatny, wejściówki do odbioru w kasie ośrodka.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W pisowskiej rodzinie (foto)

W pisowskiej rodzinie (foto)

… przy wigilijnym stole wieczorem 12 grudnia zgromadzili się członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele organizacji lokalnych, związków zawodowych, urzędów, radni miejscy i powiatowi. 
zobacz więcej
Kropla miłości dla dzieci z ulicy z Afryki (foto)

Kropla miłości dla dzieci z ulicy z Afryki (foto)

- to hasło festynu misyjnego, na który Szkoła Podstawowa nr 1, parafia św. Wojciecha i siostry pallotynki zaprosili w niedzielę 17 czerwca.
zobacz więcej
„Podziel się Dobrym Posiłkiem” w Wyszkowie

„Podziel się Dobrym Posiłkiem” w Wyszkowie

W dniach 29 – 30 września odbywa się ogólnopolska zbiórka żywności prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności. W akcję zaangażowało się 2.000 sklepów i 40.000 wolontariuszy. Zebrane artykuły żywnościowe oraz produkty Danone zostaną przekazane wybranym świetlicom środowiskowym i organizacjom społecznym z całej Polski.
W Wyszkowie dobrym posiłkiem można podzielić się w sklepie „Tesco” przy ul. Pułtuskiej.
zobacz więcej
Nauczyciele zgłaszają wątpliwości. Burmistrz odpowiada

Nauczyciele zgłaszają wątpliwości. Burmistrz odpowiada

Pragniemy uzyskać informację od Pana Burmistrza, czy podejmowane przez Panią Dyrektor Agnieszkę Deptułę próby zaniechania działań nauczycieli mających na celu reaktywowanie Szkoły Podstawowej nr 4 są realizacją wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie?” – w liście do otwartym do burmistrza piszą nauczyciele Gimnazjum nr 2.
Jestem zwolennikiem bezpośredniej rozmowy, współpracy i rozwiązywania problemów, ale skoro Państwo wolą debatę medialną, Waszą wolę szanuję” –  rozpoczyna się odpowiedź Grzegorza Nowosielskiego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.14% (188 głosów)
29.09% (247 głosów)
6.95% (59 głosów)
6.95% (59 głosów)
34.86% (296 głosów)