Śmieci od letników za drogie

Wydarzenia

Śmieci od letników za drogie

19.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
… okazało się po przetargu na tę usługę. Gmina rezygnuje więc z objęcia terenów rekreacyjnych swoim systemem odbioru odpadów komunalnych.
Już od dawna gmina szukała rozwiązania, które pozwoliłoby poszerzyć system odbioru śmieci o letników, licząc, że w ten sposób ograniczy dzikie wysypiska. Uchwałę w tej sprawie radni miejscy podjęli w sierpniu. „W przypadku nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjne przez indywidualne osoby fizyczne, mimo przeprowadzanych przez Straż Miejską w Wyszkowie kontroli zawieranych umów, wiele osób podrzucało odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych – przy drogach, w lasach, w koszach ulicznych lub na przystankach autobusowych. Przejęcie przez Gminę Wyszków obowiązku odbioru odpadów od tej grupy właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, określenie terminów odbioru oraz ryczałtowej opłaty rocznej przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów komunalnych pozostawianych na terenach przeznaczonych do użytku wspólnego” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
Inicjatywa bardzo cenna, ale uchwałę radni miejscy na ostatniej sesji uchylili. - W przetargu nie udało nam się wyłonić wykonawcy w ramach zabezpieczonych środków, a także możliwości letników. Nie jesteśmy w stanie obsługiwać tych nieruchomości – wyjaśnił naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Robert Garbarczyk. Gdyby urząd rozstrzygnął przetarg, letnicy za śmieci niesegregowane musieliby zapłacić roczną stawkę w wysokości 900 zł, segregowane - 450 zł.
- Problem pozostaje, trzeba się z nim zmierzyć – skomentował Sławomir Wróbel, radny z Gulczewa. - W miejscowościach takich jak Gulczewo, Kamieńczyk zostaje naprawdę dużo śmieci. Również na przystankach autobusowych, nad rzeką. Aż wstyd. Mam nadzieję, że w przyszłym roku do tego tematu wrócimy.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 20 lutego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane