Służymy Niepodległej (foto)

Wydarzenia

Służymy Niepodległej (foto)

12.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Posadzeniem dębu rozpoczęła się uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, która odbyła się w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Wyszkowie, której misją jest uzupełnianie sił zbrojnych.
Pierwsza część odbyła się na placu przed budynkiem komendy. 
- Spotkaliśmy się, by uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Żeby uczcić to piękne święto, zasadzimy dąb niepodległości. Poproszę wszystkich państwa, żebyście podeszli i swoją grudkę dosypali do tego dębu – zaprosił gości i pracowników ppłk Leszek Wieczorek, Wojskowy Komendant Uzupełnień. 
Część druga odbyła się w budynku WKU. Uroczystą zbiórkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości poprowadził mjr Robert Dymerski, zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień. 
Zebrani odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego, a następnie obejrzeli film dokumentalny, przygotowany z okazji święta. Przypomniano w nim ważne dla Polski daty i wydarzeni oraz postacie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
Komendant Wieczorek przypomniał, że w 2018 r. WKU obchodzi podwójne święto, bo jest to również stulecie powalania terenowej administracji wojskowej. Odczytany został okolicznościowy list od Ministra Obrony Narodowej.
Setna rocznica odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodowo Święto Niepodległości to okazja do wyróżnień, awansów i nagród.
Decyzją Ministra Obrony za długoletnią, wzorową służbę lub pracę w Wojsku Polskim srebrny medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” otrzymali Jacek Boś i Janusz Sępkowski, a brązowy Karol Ungrowski.
W dowód uznania za pomoc, współpracę i życzliwość na rzecz WKU w Wyszkowie ppłk Leszek Wieczorek wyróżnił pamiątkowymi medalami: kmdr. Józefa Kowalewskiego, Jana Mroczkowskiego, Adama Rachubę, Grażynę Kalinowską, Marka Chrobota, mjr. Roberta Dymerskiego i mjr Agnieszkę Krystman. 
Z rozkazu Wojskowego Komendanta Uzupełnień na wyższy stopień wojskowy – kaprala rezerwy – awansował  Paweł Kołodziejski, wójt gm. Rząśnik, natomiast Wojciech Decewicz został starszym sierżantem rez.
Starszymi kapralami rezerwy zostali również Aleksandra Kujawa i Kamil Tolak - w związku z odbywaniem ćwiczeń wojskowych i osiągnięciem bardzo wysokich wyników w szkoleniu i wykonywaniu zadań, a także w dyscyplinie wojskowej.
Za wzorową długoletnią pracę w WKU w Wyszkowie listem gratulacyjnym z „honorowym wpisem do kroniki Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie jako zasłużony pracownik” rozkazem Komendanta wyróżnieni zostali: Danuta Góral, Ireneusz Piotrowski i Hanna Hyrycz.      
Dwanaściorgu pracownikom WKU została, zgodnie z decyzją MON, wypłacona jednorazowa nagroda pieniężna, natomiast trzynaścioro pracowników WKU otrzymało nagrody pieniężne decyzją komendanta Wieczorka. Pięcioro pracowników otrzymało pochwały. 
W imieniu odznaczonych i wyróżnionych podziękował kmdr Józef Kowalewski.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość