Ślubowanie pierwszaków w Czwórce (foto)

Wydarzenia

Ślubowanie pierwszaków w Czwórce (foto)

13.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Mija półtora miesiąca odkąd najmłodsi uczniowie po raz pierwszy z plecakami przekroczyli progi szkół. To czas, kiedy składają uczniowskie ślubowania. Jako pierwsze zrobiły to pierwszaki Szkoły Podstawowej nr 4.
Uroczystość odbyła się 12 października. Przed ślubowaniem na małych uczniów czekały różne zadania. Ale już na początku udowodniły, że zasługują na uznanie, pięknie śpiewając cały hymn państwowy. – Coś wspaniałego, jestem wzruszona – pochwaliła dyrektor Ewa Runo.
Ślubowanie pierwszaków szkoła połączyła z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. – To nie jest święto tylko nauczycieli, ale też uczniów i rodziców. Myślę, że ślubowanie uczniów klas I bardzo ładnie wpisuje się w święto edukacji - podkreśliła Ewa Runo, życząc najmłodszym uczniom, by w dalszej edukacji mogli odkrywać i rozwijać swoje talenty. – Życzę, by na waszej drodze stawali pedagodzy, którzy wam w tym pomogą. W tej szkole jest ich bardzo dużo – zapewniła.
Wszystkim pracownikom szkoły Ewa Runo podziękowała za zaangażowanie, empatię i serce włożone w pracę. Nagrody dyrektora dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi otrzymali: Konrad Chrzczonowski, Katarzyna Czechowska, Ewa Decyk, Beata Kamińska, Małgorzata Kocięcka, Aleksandra Lange, Katarzyna Zarzycka, Iwona Dudek, Bożena Lewandowska, Ewa Nowak-Kowalska, Ineza Pieniążek, Maryla Piech, Jolanta Sarnacka, Marta Kacperek, Marek Tkaczyk, Dorota Księżnik, Wiesława Andruchewicz, Krystyna Liśkiewicz, Wanda Bloch.
Życzenia nauczycielom i uczniom klas pierwszych złożyli również przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, przewodniczący rady rodziców Grzegorz Kulesza oraz uczniowie ostatniego rocznika Gimnazjum nr 2.
Uczniowie klas I złożyli ślubowanie na sztandar, zostali pasowani przez dyrektor szkoły, otrzymali pamiątki. Towarzyszyli im licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie oraz, oczywiście, wychowczynie: klasy Ia – Iwona Ciach-Gajewska, Ib – Maryla Piech, Ic – Agnieszka Wińska.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom