Śladem naszych publikacji: Chcą kontroli niekontrolowanego nawożenia ziemi (foto)

Wydarzenia

Śladem naszych publikacji: Chcą kontroli niekontrolowanego nawożenia ziemi (foto)

10.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W ślad za mieszkańcami ul. Kolejowej w Rybienku Leśnym, wracamy do poruszonej w poprzednim wydaniu Nowego Wyszkowiaka sprawy – jak określają - „niekontrolowanego nawożenia ziemi” na niezabudowaną działkę w ich sąsiedztwie. Z prośbą o interwencję na piśmie zwrócili się do burmistrza.
„Nawożenie ziemi na rzeczoną działkę i teren zlokalizowany za zabudowaniami przy ulicy Kolejowej wzdłuż torów kolejowych narusza w sposób ewidentny i istotny równowagę stosunków wodnych” – podkreślają. Powołują się na art. 29 Prawa wodnego, który mówi, że „Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może zmieniać stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej, ani kierunku odpływu ze źródeł - ze szkodą dla gruntów sąsiednich”.
W tym miejscu urzędnicy, do których pismo trafiło w piątek, zwracają uwagę na zwrot „ze szkodą” i powtarzają to, co usłyszeliśmy już w ubiegłym tygodniu, że gmina może interweniować, jeśli dojdzie do negatywnych skutków nawiezienia ziemi.
„Mając na uwadze i świeżo w pamięci sytuację sprzed sześciu lat, czujemy się zagrożeni” – w piśmie do burmistrza podkreślają jednak mieszkańcy. – „Teren, na którym zostały w sposób niekontrolowany wycięte bez stosownego zezwolenia drzewa, a obecnie jest nawożona ziemia, stanowi naturalne rozlewisko wód opadowych i rzecznych. Prosimy o gruntowne wyjaśnienie sprawy. Doprowadzenie do zaprzestania dalszego nawożenia ziemi. Prosimy także o to, by w drodze decyzji nakazane zostało właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego.”
- Temat jest złożony, analizujemy możliwości gminy i kroki, jakie moglibyśmy w tej sprawie podjąć – w poniedziałek w rozmowie z NW do pisma mieszkańców odniósł się naczelnik miejskiego wydziału gospodarki komunalnej Robert Garbarczyk. Zapewnia, że urząd „będzie drążył sprawę”, ale na chwilę obecną jest za wcześnie, by mówić o konkretach.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zachwycające zdjęcia i przyroda (foto)

Zachwycające zdjęcia i przyroda (foto)

Bardzo interesującą wystawę od piątku 22 września można oglądać przy fontannie, przy ul. Sowińskiego. Prezentowane są zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotografii przyrodniczej, na które zaprosiło Nadleśnictwo Wyszków. Zdjęcia są naprawdę wyjątkowe i pokazują piękno okolicznej przyrody.
zobacz więcej
Za niskie kontrakty, za długie kolejki

Za niskie kontrakty, za długie kolejki

Radni województwa jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące zbyt małych środków w mazowieckim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi zarówno o niesprawiedliwy algorytm, który jest podstawą wyliczania środków na leczenie szpitalne, jak i za małe kwoty zwracane szpitalom za nadwykonania. Wyszkowski szpital, gdzie 95% pacjentów to tzw. nagłe przypadki, rozważa skierowanie sprawy do sądu. Efektem tej sytuacji są wydłużające się kolejki do specjalistów. W Wyszkowie na wizytę w niektórych poradniach trzeba czekać kilka miesięcy, najdłużej, bo ponad rok – w kardiologicznej.
zobacz więcej
Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Wyrokiem 3,5 roku pozbawienia wolności zakończył się trwający prawie półtora roku proces 24-letniego Sebastiana G., skazanego za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego. Rodzinie zmarłego mężczyzna ma też zapłacić zadośćuczynienie za wyrządzoną krzywdę i zwrócić koszty postępowania, w sumie 40 tys. zł. – Jakikolwiek wyrok nie zwróci życia Robertowi – komentuje rodzina państwa Czajkowskich. Ale nie ukrywają, że od tego, który zapadł w piątek 10 czerwca, zamierzają się odwołać.
zobacz więcej
Wypadek w Kamieńczyku (foto)

Wypadek w Kamieńczyku (foto)

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło 11 czerwca na drodze krajowej nr 62, na wysokości Kamieńczyka.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan