Śladem naszych publikacji: Chcą kontroli niekontrolowanego nawożenia ziemi (foto)

Wydarzenia

Śladem naszych publikacji: Chcą kontroli niekontrolowanego nawożenia ziemi (foto)

10.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W ślad za mieszkańcami ul. Kolejowej w Rybienku Leśnym, wracamy do poruszonej w poprzednim wydaniu Nowego Wyszkowiaka sprawy – jak określają - „niekontrolowanego nawożenia ziemi” na niezabudowaną działkę w ich sąsiedztwie. Z prośbą o interwencję na piśmie zwrócili się do burmistrza.
„Nawożenie ziemi na rzeczoną działkę i teren zlokalizowany za zabudowaniami przy ulicy Kolejowej wzdłuż torów kolejowych narusza w sposób ewidentny i istotny równowagę stosunków wodnych” – podkreślają. Powołują się na art. 29 Prawa wodnego, który mówi, że „Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może zmieniać stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej, ani kierunku odpływu ze źródeł - ze szkodą dla gruntów sąsiednich”.
W tym miejscu urzędnicy, do których pismo trafiło w piątek, zwracają uwagę na zwrot „ze szkodą” i powtarzają to, co usłyszeliśmy już w ubiegłym tygodniu, że gmina może interweniować, jeśli dojdzie do negatywnych skutków nawiezienia ziemi.
„Mając na uwadze i świeżo w pamięci sytuację sprzed sześciu lat, czujemy się zagrożeni” – w piśmie do burmistrza podkreślają jednak mieszkańcy. – „Teren, na którym zostały w sposób niekontrolowany wycięte bez stosownego zezwolenia drzewa, a obecnie jest nawożona ziemia, stanowi naturalne rozlewisko wód opadowych i rzecznych. Prosimy o gruntowne wyjaśnienie sprawy. Doprowadzenie do zaprzestania dalszego nawożenia ziemi. Prosimy także o to, by w drodze decyzji nakazane zostało właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego.”
- Temat jest złożony, analizujemy możliwości gminy i kroki, jakie moglibyśmy w tej sprawie podjąć – w poniedziałek w rozmowie z NW do pisma mieszkańców odniósł się naczelnik miejskiego wydziału gospodarki komunalnej Robert Garbarczyk. Zapewnia, że urząd „będzie drążył sprawę”, ale na chwilę obecną jest za wcześnie, by mówić o konkretach.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Błękitna fala integracji (foto)

Błękitna fala integracji (foto)

Mnóstwo osób wzięło udział w III Marszu „Niepełnosprawność + integracja = godnego życia gwarancja”. - Dziękujemy wam serdecznie, a przede wszystkim dziękują nasi podopieczni, często wasi koledzy ze szkoły, sąsiedzi z osiedla, czy znajomi z widzenia – do uczestników zwróciła się Ewa Redel, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie.”
zobacz więcej
Gorące konsultacje w sprawie pomnika burmistrza (foto)

Gorące konsultacje w sprawie pomnika burmistrza (foto)

Kilkanaście osób przyszło we wtorek 20 lutego do Urzędu Miejskiego na konsultacje społeczne w sprawie pomnika przedwojennego burmistrza Stanisława Wolskiego, pośmiertnie uhonorowanego wraz z żoną medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Warto przypomnieć, że połowa mieszkańców przedwojennego Wyszkowa była wyznania mojżeszowego. Pomnik, zaprojektowany przez Czesława Dźwigaja, ma stanąć na placu między ulicami T. Kościuszki i Wąską, w miejscu, gdzie przed II wojną stała synagoga. Największą dyskusję wzbudziła podstawa pomnika, stylizowana na gwiazdę Dawida - symbol religii żydowskiej. 
zobacz więcej
Testowa linia autobusowa

Testowa linia autobusowa

W życie wchodzi Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Powiat chce uruchomić i pozyskać środki na linię z Wyszkowa przez Brańszczyk do Białychbłot.
zobacz więcej
Spokojne święta

Spokojne święta

W święta na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policja nie zatrzymała też ani jednego pijanego kierowcy.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku