Skarbowy szkoli przedsiębiorców

Wydarzenia

Skarbowy szkoli przedsiębiorców

14.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Urząd Skarbowy przypomina przedsiębiorcom o obowiązku prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT). Przypomina, zaprasza na szkolenie i oferuje pomoc w wysyłaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego.
Podatnicy, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT). Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT zobligowani są przesyłać do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie zaprasza mikroprzedsiębiorców na dodatkowe szkolenie w zakresie JPK_VAT, które odbędzie się w piątek 16 lutego o godz. 11 w sali konferencyjnej urzędu.
Informacje dotyczące JPK_VAT można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.jpk.mf.gov.pl
Poza tym 17 i 24 lutego 2018r. (soboty) w godz. 9 - 13 pracownicy urzędu będą odpowiadać na pytania dotyczące JPK_VAT oraz służyć pomocą w wysyłaniu plików.
W pokoju nr 7 będzie można potwierdzić Profil Zaufany (e-GO). Kluczowym elementem prawidłowego wysłania pliku JPK_VAT jest jego autoryzacja. Składany plik można uwierzytelnić: podpisem kwalifikowanym lub bezpłatnym Profilem Zaufanym (eGO) oraz czasowo - do końca 2018r. kwotą przychodu z zeznania podatkowego za 2016 rok.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ludzie dają się nabrać

Ludzie dają się nabrać

Mieszkam na osiedlu Sowińskiego, mieliśmy w bloku udaną próbę oszustwa. Mężczyzna podający się za pracownika pogotowia gazowego oferował montaż czujników dymu za sumę 300 zł. 
zobacz więcej
WOŚP czeka na wolontariuszy

WOŚP czeka na wolontariuszy

125 wolontariuszy może zbierać fundusze w Wyszkowie podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Zarejestrowany właśnie sztab czeka na chętnych.
zobacz więcej
Platforma (się) rozlicza

Platforma (się) rozlicza

Niełatwa rozmowa z sympatykami Platformy Obywatelskiej czekała posłów tej partii, którzy do Wyszkowa przyjechali 26 października. Rafał Grupiński nie tylko wytykał błędy popełniane obecnie przez Prawo i Sprawiedliwość, ale musiał się też ustosunkować do tych, które jego partia popełniała przez ostatnie lata. - Do PO zapisałem się na początku, ale w ostatnich wyborach już na PO nie głosowałem. Ja wiem dlaczego, ale czy wy to wiecie? – to jedno z wielu kłopotliwych pytań.
zobacz więcej
Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

„Jako też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, by młodzi nie szaleli” – fraszka Jana Kochanowskiego jest chyba najczęściej przywoływanym cytatem podczas studniówek. Nie dziwi tym bardziej w Zespole Szkół nr 3 noszącym imię poety. Maturzyści tej szkoły swoją studniówkę przeżyli w sobotę 3 lutego w hali WOSiR, która na tę noc przemieniła się w elegancką salę balową.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star