Rozpoczynacie wspaniałą przygodę swojego życia (foto)

Wydarzenia

Rozpoczynacie wspaniałą przygodę swojego życia (foto)

16.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Polonezem uroczystość ślubowania rozpoczęło 107 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 5. Symbolicznie, bo tym samym, którym edukację kończą maturzyści.  
 
Do uroczystości, która odbyła się w środę 16 października, dzieci przygotowały się znakomicie pod kierunkiem wychowawczyń - Moniki Królikowskiej, Elżbiety Kwiatkowskiej, Wiesławy Ćwik i Lucyny Wilczyńskiej. Występy gromkimi brawami nagrodzili zachwyceni rodzice.
Postępy najmłodszych uczniów docenił również dyrektor Zbigniew Szczerba: - Poznaliśmy się kilka miesięcy temu, kiedy wiosną przyszliście z rodzicami. Szkoła jest bardzo duża, przyszli uczniowie bali się, co ich czeka. Drugi raz spotkaliśmy się ponad miesiąc temu, na inauguracji roku szkolnego. Dziś jesteście już gotowi, żeby przyjąć was do wielkiej uczniowskiej braci. Rozpoczynacie wspaniałą przygodę swojego życia - naukę. Za zadanie stawiamy sobie odkrycie wszystkich talentów, jakie w was drzemią. To będzie procentować w waszym przyszłym życiu. Wiedzcie, że każdy z was jest potrzebny.
Zgodnie z tradycją, pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Widać było, że pasowanie na ucznia to dla nich wielkie przeżycie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom