Rowerem na wrzosowiska

Wydarzenia

Rowerem na wrzosowiska

20.08.2016
autor: Redakcja
Na rajd rowerowy Wrzosowiska’2016 w niedzielę 4 września zaprasza Klub Przyjaciół Wyszkowa.
Zbiórka uczestników rajdu o godz. 9.30 na parkingu przy urzędzie miejskim; start pół godziny później. 
Trasa rajdu będzie wiodła m.in. przez Niegów, gdzie zaplanowane jest zwiedzania Starego Młyna i „przebieranki” w stajni u Beaty Kornatki (kolekcja kapeluszy). Rowerzyści obejrzą również modele kolejek i muzeum Koziołka Matołka w Mostówce. Na samych wrzosowiskach organizatorzy planują grę terenową „szukanie czarownic”. W stajni Derłówka będzie czekało ognisko, a w Fideście, w swojej pracowni rzeźbiarskiej Leon Gruzd. Powrót Traktem Napoleońskim, na skwer Jana Pawła II.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Cienkowarstwowe się starło (foto)

Cienkowarstwowe się starło (foto)

W kwietniu lub maju wykonawca przebudowy ul. Serockiej i Kościuszki poprawi oznakowanie poziome, którego po zimie w wielu miejscach po prostu nie widać.
zobacz więcej
Mieszkają i nie płacą

Mieszkają i nie płacą

Ponad 3,1 miliona złotych (!) wynosi w sumie zadłużenie mieszkań w blokach zarządzanych przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz największą wyszkowską spółdzielnię mieszkaniową „Przyszłość”. Bulwersuje nie tylko wysokość tej kwoty, ale też fakt, że dłużnikami nie zawsze są ludzie biedni. W biurach obu zarządców półki zawalone są ugodami i sądowymi nakazami zapłaty, ale w niektórych przypadkach egzekucja komornicza jest zwyczajnie niemożliwa. TBS może przeprowadzić dłużnika do lokalu o niższym standardzie, ale co zrobić, jeśli niższego od już zajmowanego nie ma?
zobacz więcej
Wakacje – nie dla remontów

Wakacje – nie dla remontów

Lato, czas odpoczynku od lekcji, to dobry termin na remonty w szkołach. Wyszkowskie placówki ponadgimnazjalne przechodzą drobne liftingi i większe przeobrażenia. W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie parking, w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” trwa odnawianie pomieszczeń byłego Centrum Kształcenia Praktycznego. 
zobacz więcej
Rowery dla potrzebujących

Rowery dla potrzebujących

Z nietypowym apelem o pomoc do mieszkańców zwraca się Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie. Potrzebne są rowery w dobrym stanie technicznym, które zostaną przekazane podopiecznym ośrodka, główne w celu dojazdu do pracy.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
fotobudka star