Rodzina straciła dach nad głową. Trwa zbiórka środków

Wydarzenia

Rodzina straciła dach nad głową. Trwa zbiórka środków

11.02.2020
autor:
Trwa zbiórka środków dla sześcioosobowej rodziny państwa Gutowskich z Jackowa Górnego (gmina Somianka), która w pożarze straciła dorobek życia. Poszkodowanych można wesprzeć poprzez stronę zrzutka.pl.
 
Do tragicznego pożaru doszło 9 lutego rano. Dach nad głową straciła sześcioosobowa rodzina: 67-letnia Kazia, 42-letnia Alicja, 46-letni Paweł oraz 13-letni Filip, 10-letni Szymon i 7-letnia Madzia. „To tragiczny początek ferii dla trójki dzieci, które bardzo przeżyły ten pożar” - czytamy na zrzutka.pl.
„Od komina, który się zapalił, spłonął dach. Meble są spalone i ponadpalane, ubrania, kołdry i to, co udało się wynieść straży pożarnej, jest przesiąknięte zapachem spalenizny.
Los nie oszczędzał rodziny Państwa Gutowskich. Młodszy synek od urodzenia miał wadę układu moczowego, co rzutowało na zniszczenie jednej nerki. Córeczka zmaga się z problemem z uszami, a Alicja choruje na cukrzycę.
Jednak rodzina zawsze była blisko i trzymali się razem, teraz zostali bezdomni i rozdzieleni.
Dzieci na czas ferii zabrała do siebie cioteczna siostra, a ich rodzice i babcia znaleźli schronienie u Dorotki (siostry Alicji). Rodzina nie posiada oszczędności, dom jest spalony doszczętnie - nie nadaje się do zamieszkania i remontu, więc muszą zaczynać wszystko od zera.
Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie pomóc rozpocząć im nowe życie. Przed rodziną jest teraz bardzo trudny czas. Razem możemy więcej wlejmy w ich serca nadzieję.”
Zbiórka prowadzona jest przez stronę zrzutka.pl. Aby wesprzeć, rodzinę klinik TUTAJ.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Prezent dla myśliwego - Ciekawy pomysł

Prezent dla myśliwego - Ciekawy pomysł

Szukacie prezentu dla myśliwego? Zależy Wam, aby był oryginalny i nawiązywał do hobby solenizanta? Mamy dla Was idealne rozwiązanie – proponujemy kreatywną okładkę. Taka okładka z pewnością będzie pamiątką na długie lata. Czym dokładnie jest kreatywna okładka? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!
zobacz więcej
Opał i jego rodzaje - od najtańszych po najbardziej ekologiczne - zestawienie

Opał i jego rodzaje - od najtańszych po najbardziej ekologiczne - zestawienie

W każdym okresie jesienno-zimowym niezbędne jest ogrzewanie domów i innych budynków mieszkalnych. Dlatego też zawsze ważny jest wybór sposobu ich ogrzewania. Do tej kwestii można podejść na różne sposoby: jedni stawiają na opał najtańszy, innym zależy na tym, by był on ekologiczny. Jak to wygląda w praktyce?
zobacz więcej
Blokada środków na koncie bankowym - kiedy może nastąpić?

Blokada środków na koncie bankowym - kiedy może nastąpić?

Blokady środków na naszym koncie może dokonać organ posiadający tytuł egzekucyjny. Może to być Izba Celna, Dyrektor ZUS czy bank. Zablokowanie konta jest skutkiem niepłacenia rat kredytów czy pożyczek, mandatów i kar oraz egzekucji komorniczej. Pamiętajmy, że komornik nie może przejąć całego majątku dłużnika. Kwota wolna od zajęcia wynosi 75 proc. wynagrodzenia minimalnego osoby zadłużonej.
zobacz więcej
Alarmy bombowe w Norwidzie i Skłodowskiej

Alarmy bombowe w Norwidzie i Skłodowskiej

Dyrektorzy I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 1 we wtorek odebrali mejle, że w szkołach podłożone są ładunki wybuchowe. Szkoły zostały sprawdzone przez pirotechników. Obyło się bez ewakuacji, a matury rozpoczęły się o wyznaczonej godzinie.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020