Advertisement 
Rodzicu, wypełnij ankietę!

Wydarzenia

Rodzicu, wypełnij ankietę!

19.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W tym tygodniu do rodziców uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2 trafią ankiety, które pozwolą władzom gminy poznać opinię na temat zmian w obwodach szkolnych.
Projekt ankiety konsultowany był z różnymi środowiskami, swoje uwagi zgłosili m.in. nauczyciele Gimnazjum nr 2. W budynku ich obecnej szkoły może powstać trzecia w centrum miasta podstawówka – Szkoła Podstawowa nr 4, o czym gmina informuje rodziców w ankiecie: „Jednym ze sposobów utworzenia Szkoły Podstawowej nr 4 byłaby zmiana w granicach obwodów szkolnych tak, aby część uczniów pozostających dziś w obwodach Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 trafiło właśnie do „czwórki”. Drugi wariant to włączenie Gimnazjum nr 2 do jednej z istniejących szkół podstawowych, co umożliwi wykorzystanie potencjału gimnazjum.
W związku z tym, że zmiana szkoły i obwodu szkolnego to dla ucznia i rodzica sprawa bardzo istotna, postanowiliśmy skonsultować ją z Rodzicami. Państwa opinia jest dla nas ważna. Chcielibyśmy, abyście wyrażając swoje zdanie mieli świadomość, że jeśli nie zmniejszymy liczby uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 i 2, przy obecnej bazie lokalowej, nie unikniemy zmianowości”.
Wypełniając ankietę, rodzice odpowiedzą TAK lub NIE na dwa pytania. Pierwsze dotyczy zgody rodziców na zmianę szkoły obecnych uczniów „jedynki” i „dwójki”. W drugim rodzice wypowiedzą się na temat zmiany obwodu dla dzieci, które dopiero do szkoły pójdą.
Gmina szacuje, że ankieta powinna trafić do ok. 1.200 rodziców, na jej wypełnienie będą mieli tydzień. Jej wynik o niczym jednak nie przesądzi. – Ankieta nie jest formą referendum – zaznacza burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Władze gminy i urzędnicy równolegle analizują kilka wariantów zmiany sieci podstawówek w centrum miasta. Jednym z nich jest utworzenie SP4, ale nie wiadomo, czy szkoła będzie tworzona od początku, tylko od klas I, czy zostanie „napełniona” uczniami przeniesionymi z SP1 i SP2. Inny wariant zakłada oddanie budynku gimnazjum do użytkowania przez dwie istniejące podstawówki. Wówczas najprawdopodobniej uczyłyby się tam starsze roczniki. Pytanie dotyczące tego wariantu jednak nie pojawiło się w ankiecie. – Obawialiśmy się, że kwestia dwóch budynków byłaby niezrozumiała, rodziłaby mnóstwo dodatkowych pytań, a ankieta powinna być krótka i klarowna – uważa zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
Ze wszystkimi wariantami oraz wynikami ankiety gmina w listopadzie zapozna radnych miejskich. – W każdym widzimy dobre i złe strony – komentuje burmistrz.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku