Remont elewacji oraz podłóg w upalne dni

Wydarzenia

Remont elewacji oraz podłóg w upalne dni

23.06.2018
autor: Red.
Upały zadomowiły się już na dobre! Pełni energii wykonujemy więc różne prace budowlane i remontowe, również na zewnątrz budynku. Warto więc przy tej okazji zapoznać się z kilkoma fachowymi wskazówkami, które na pewno pomogą podczas prac podłogowych i elewacyjnych prowadzonych w gorące, pełne słońca dni.

Spragnieni lata wyglądamy słońca, ale powinniśmy pamiętać, że upały też potrafią stanowić nie lada problem. Po zimnych miesiącach nie doceniamy zagrożenia dla naszych organizmów, jakim okazują się skutki bardzo upalnych dni. Nawet gorączka jest teraz niebezpieczna, bo łatwo o szybkie i tragiczne w skutkach odwodnienie organizmu Wysoka temperatura i silne nasłonecznienie nie sprzyjają też niektórym składowanym i wykorzystywanym materiałom budowlanym. Prace remontowe podczas upałów powinny uwzględniać pełen wpływu słońca, dobowy harmonogram.

Remont elewacji latem lepiej wykonywać w cieniu, a nie wraz z bezpośrednio padającymi na ścianę obiektu promieniami słonecznymi. Prace elewacyjne w upalne dni dobrze jest zacząć razem ze wschodem słońca i to na fasadzie budynku znajdującej się od wschodu. Prowadzimy remont tak, żeby udało się przeprowadzić prace na danym fragmencie ściany i zdążyć przed nadchodzącymi na świeżo kładzioną elewację promieniami słonecznymi.

Pamiętaj, że w jeśli temperatura przekroczy w 25 C, to tynkowanie ścian nie jest wskazane. Z kolei klejenie i szpachlowanie nie powinno być prowadzone kiedy temperatura w cieniu wyniesie 30 C.

Kleje mieszajmy z zimną wodą, a nie z beczki nagrzanej od słońca. Wykorzystywane w gorące dni i składowane na placu materiały do prac elewacyjnych powinniśmy zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Zaostrzone latem są również dobre praktyki związane z remontem podłóg i posadzek. Jeśli materiał do wykonania podłóg jest zapakowany w workach, to w czasie upałów nie trzymamy go na zewnątrz, narażonego na niebezpieczne działanie promieni słonecznych, ale umieszczamy go w zacienionej i chłodnej części budynku. Z kolei w miejscu prowadzenia prac remontowych zasłaniamy otwory ciemną folią.

Podłogi i posadzki również w czasie letnim kładziemy wcześnie, prace najlepiej rozpocząć między godziną 4:00 lub 5:00 rano. Wówczas podłoże na którym prowadzony jest remont ma najniższą temperaturę w ciągu doby.

Do mieszania materiałów podłogowych używamy latem jak najzimniejszej wody. Co więcej, podczas naprawdę wysokich temperatur warto nawet schłodzić taką wodę kostkami lodu. Remont podłóg podczas upalnych dni wymaga też większej liczby wykonawców, bo prace trzeba wykonywać szybciej przez skrócony czas obróbki.

Jeśli po położonym podkładzie samopoziomującym można chodzić, to jego powierzchnię podczas upałów powinniśmy zabezpieczyć przed zbyt szybkim wysychaniem. Doskonale się do tego nadają preparaty pielęgnacyjne typu weber.floor HB protect. W przypadku tradycyjnych jastrychów, pielęgnację należy rozpocząć tak szybko, jak to tylko możliwe.

W trakcie dni o wyjątkowo wysokich temperaturach powietrza, pielęgnacja dotyczy nawet fragmentów podłóg położonych przed pełnym związaniem. Odpowiednim do tego produktem okazuje się właśnie weber.floor HB protect.

Popularnym rozwiązaniem podczas układania jastrychu jest używanie folii. Należy pamiętać, ze w upalne dni powinna być zastosowana jasna folia. Sprawdza się w takich sytuacjach folia bąbelkowa, szczególnie przy pracach prowadzonych na zewnątrz. Użyta folia powinna przylegać do jastrychu całą powierzchnią, żeby nie powstawały tunele, w których zachodzący ruch powietrza bardzo szybko przesuszy jastrych, co może doprowadzić do spękań powierzchni posadzki.

 

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tragiczny wypadek. Nastolatek nie żyje, dwaj inni ciężko ranni

Tragiczny wypadek. Nastolatek nie żyje, dwaj inni ciężko ranni

Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 8 sierpnia wieczorem w Wincentowie, gmina Rząśnik. Na miejscu zginął 13-letni chłopiec, do szpitali w Wyszkowie i Warszawie przewieziono ciężko rannych 13- i 17-latków.
zobacz więcej
Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Dziecko to skarb – rozpoczęła spotkanie z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca w WOK Hutnik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W koncercie „My też potrafimy”, któremu  przyświecała myśl „Świat dziecka”, wystąpili uczniowie ośrodka, jego szkół filialnych w Gaju i Niegowie oraz zaprzyjaźnionych szkół. Na widowni panowała niemal tak samo gorąca atmosfera jak na scenie. Publiczność reagowała żywiołowo, nie szczędziła braw. Niespodzianką pod każdym względem był wspaniały spektakl na motywach „Lampy Aladyna” przygotowany przez połączone siły nauczycieli i debiutujących w tej roli rodziców.
zobacz więcej
Co jeszcze musi się zdarzyć, żeby to środowisko pobudzić?

Co jeszcze musi się zdarzyć, żeby to środowisko pobudzić?

- pytał przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wyszkowskich nauczycieli, u progu wprowadzenia krytykowanej przez środowisko reformy oświatowej. Na spotkaniu w Wyszkowie, 9 listopada, krytycznie wypowiadał się na temat zmian w szkolnictwie i dziwił go brak głośnych protestów ze strony nauczycieli i rodziców.
zobacz więcej
Tragiczna droga

Tragiczna droga

Droga krajowa nr 62 na wysokości Kamieńczyka to jeden z najtragiczniejszych odcinków. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zmniejszyć dozwoloną prędkość, ale decyzji w sprawie barier energochłonnych jeszcze nie podjęła.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku