Relaksujący spływ kajakowy (foto)

Wydarzenia

Relaksujący spływ kajakowy (foto)

25.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Ponadtrzygodzinny spływ dziką, meandrującą rzeką Bug to była cudowna okazja do odpoczynku na wodzie, oderwania się od codzienności, podziwiania pięknej przyrody. Było słonecznie, niezbyt gorąco, wiał lekki wiatr, nie było zapowiadanych opadów deszczu.
Burmistrz Wyszkowa oraz Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji od kilku lat organizują w lecie spływ kajakowy rzeką Bug. Przypomnijmy, że źródła rzeki znajdują się na ukraińskiej Wyżynie Podolskiej. Jej długość wynosi 772 km, na odcinku 363 km biegnie granica Polski z Ukrainą i Białorusią. 
W niedzielę 25 czerwca uczestnicy spływu (42 kajaki) przepłynęli dwunastokilometrowy odcinek Bugu z Brańszczyka do Wyszkowa. Z powodu ograniczonej liczby miejsc, nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w spływie, dlatego nieodpowiedzialne jest, że nie zgłosiły się obsady 5 kajaków. 
Szeroko rozlany Bug nie jest zbyt głęboki, ale kajakarzom udało się ominąć mielizny. Nad ich bezpieczeństwem czuwało 7 ratowników wodnych i 3 ratowników przedmedycznych. Na szczęście nie trzeba było korzystać z ich umiejętności.
Po spływie słychać było tylko pozytywne opinie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziewczyny łowią lepiej (foto)

Dziewczyny łowią lepiej (foto)

W niedzielę 29 maja obchody Dnia Dziecka najwcześniej rozpoczęli mali i nastoletni wędkarze. W Rybienku Nowym wyszkowskie koło nr 88 PZW zorganizowało zawody spławikowe, w których wzięło udział 25 osób. Choć ze złowienia największych okazów cieszyli się chłopcy, puchary na pierwsze miejsca odebrały dziewczyny.
zobacz więcej
Pamiętajmy o pomniku przy Zakolejowej (foto)

Pamiętajmy o pomniku przy Zakolejowej (foto)

W październiku 1959 r. przed willą Józefa Cudnego przy ul. Zakolejowej w Wyszkowie, w której w czasie okupacji niemieckiej mieścił się posterunek żandarmerii, postawiono betonowy pomnik z napisem „Chwała bohaterom poległym w walce z okupantem hitlerowskim o wyzwolenie narodowe i społeczne w latach 1939 – 1944. Składa hołd społeczeństwo Wyszkowa”. Obecnie w rocznicę wybuchu II wojny światowej to miejsce jest zapominane.  
zobacz więcej
Mniej domów, więcej mieszkań

Mniej domów, więcej mieszkań

Na Mazowszu spadła liczba oddanych do użytku domów, ale zwiększyła się liczba mieszkań. Z danych Urzędu Statystycznego, który przeliczył mieszkania na 1.000 mieszkańców, wynika, że wskaźnik powiatu wyszkowskiego jest mniejszy od wojewódzkiego. Plasujemy się na tym samym poziomie, co powiaty m.in. pułtuski, ostrołęcki, miński i otwocki.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Zakazać wyprzedzania! (foto)

INTERWENCJA: Zakazać wyprzedzania! (foto)

Mieszkańcy Rybienka Nowego nie mogą doczekać się zmian w organizacji ruchu na drodze krajowej do Serocka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że obietnicy dotrzyma. Będzie m.in. podwójna linia ciągła, która w praktyce uniemożliwia wyprzedzanie.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło