Relaksujący spływ kajakowy (foto)

Wydarzenia

Relaksujący spływ kajakowy (foto)

25.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Ponadtrzygodzinny spływ dziką, meandrującą rzeką Bug to była cudowna okazja do odpoczynku na wodzie, oderwania się od codzienności, podziwiania pięknej przyrody. Było słonecznie, niezbyt gorąco, wiał lekki wiatr, nie było zapowiadanych opadów deszczu.
Burmistrz Wyszkowa oraz Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji od kilku lat organizują w lecie spływ kajakowy rzeką Bug. Przypomnijmy, że źródła rzeki znajdują się na ukraińskiej Wyżynie Podolskiej. Jej długość wynosi 772 km, na odcinku 363 km biegnie granica Polski z Ukrainą i Białorusią. 
W niedzielę 25 czerwca uczestnicy spływu (42 kajaki) przepłynęli dwunastokilometrowy odcinek Bugu z Brańszczyka do Wyszkowa. Z powodu ograniczonej liczby miejsc, nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w spływie, dlatego nieodpowiedzialne jest, że nie zgłosiły się obsady 5 kajaków. 
Szeroko rozlany Bug nie jest zbyt głęboki, ale kajakarzom udało się ominąć mielizny. Nad ich bezpieczeństwem czuwało 7 ratowników wodnych i 3 ratowników przedmedycznych. Na szczęście nie trzeba było korzystać z ich umiejętności.
Po spływie słychać było tylko pozytywne opinie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
manhattan
manhattan