Rekrutacja do przedszkoli: brakuje miejsc dla trzylatków

Wydarzenia

Rekrutacja do przedszkoli: brakuje miejsc dla trzylatków

09.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
6 kwietnia gmina opublikowała wyniki rekrutacji do przedszkoli. Do samorządowych placówek rodzice zgłosili w sumie 344 dzieci. W najtrudniejszej sytuacji znalazły się trzylatki, dla nich zabrakło prawie 70 miejsc.
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Wyszków rozpoczęła się 1 marca i, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzona była elektronicznie. 6 kwietnia opublikowano wyniki, na potwierdzanie woli rodzice mają czas do 12 kwietnia.
Najwięcej, bo 90 dzieci, zgłoszono do Przedszkola nr 1. Przedszkole nr 2 – 70 chętnych, Przedszkole Integracyjne nr 4 – 32, Przedszkole nr 7 – 76, Przedszkole nr 9 – 76.
Dla trzylatków zabrakło 69 miejsc. Gmina planuje, że 9 znajdzie je w Przedszkolu nr 1, gdzie dzięki zamianie sal będzie można zwiększyć liczebność grup. Dla 36 dzieci będą miejsca w 5-godzinnym oddziale Przedszkola nr 1 (w sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 4). Przedszkole Nasze Bambino, z którym gmina ma podpisaną umowę na zapewnienie miejsc dla trzy- i czterolatków, zadeklarowało utworzenie jednego oddziału dla 24 maluchów. Takie propozycje gmina przedstawi rodzicom, decyzja należy do nich.
Podobnie jest w przypadku czterolatków, dla których zabrakło 19 miejsc. Tu również Nasze Bambino deklaruje utworzenie dodatkowej grupy.
W przedszkolach samorządowych gmina znajdzie brakujących 10 miejsc dla 5-latków. Problemem nie będzie również znalezienie 2 miejsc w zerówkach. 
- Rekrutacja nie jest zamknięta – podkreśla zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. – Czekamy na potwierdzenie woli przez rodziców więc jeszcze coś się może zmienić.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom