Rejsy wakacyjne – dla wilków morskich i szczurów lądowych

Wydarzenia

Rejsy wakacyjne – dla wilków morskich i szczurów lądowych

21.08.2018
autor: Red.
W dobie narastającej mody na aktywny wypoczynek rejsy zyskują sobie coraz szersze grono amatorów. Kojarząca się z morzem aura romantyzmu i przygody, pokusa oderwania się od szarej codzienności, pragnienie zaznania czegoś nowego oraz otoczka luksusu przyciągają wszystkich. Rejsy budzą zainteresowanie u młodzieży, dorosłych i seniorów, samotników i rodzin z dziećmi, doświadczonych żeglarzy i zatwardziałych szczurów lądowych.

Wielu jednak wydaje się, że z tych, czy innych powodów ta forma wypoczynku nie jest dla nich. Przeszkodą, mniej lub bardziej wyimaginowaną, może być wiek kondycja fizyczna, czy stan cywilny. Jak jednak jest naprawdę?

Rejsy – wakacje dla każdego

Rejsy jachtem to wakacje absolutnie dla każdego. Nie ma tu żadnego znaczenia pesel, poziom sprawności fizycznej ani żadna inna kwestia. Liczy się wyłącznie pragnienie spędzenia urlopu w taki a nie inny sposób. Wszystko to dzięki zróżnicowaniu dostępnych na rynku ofert, które sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć opcję dostosowaną do swoich oczekiwań, zarówno pod względem sposobu spędzania czasu, jak i miejsca, w którym odbywa się wyprawa.

Rejsy wakacyjne

Rejsy wakacyjne to, można by rzec, opcja uniwersalna, nastawiona przede wszystkim na wypoczynek. Dedykowana jest wszystkim tym, którzy są już znudzeni tradycyjnym plażowaniem, począwszy od nastolatków, poprzez młode pary i grupy przyjaciół, a skończywszy na seniorach. W czasie żeglugi odbywającej się na pokładzie luksusowej jednostki, jacht płynie od portu do portu dając uczestnikom możliwość zwiedzenia pokaźnej części wybrzeża.

Pomiędzy kolejnymi przystankami pasażerowie mają czas na leniuchowanie na pokładzie, próbowanie różnych sportów wodnych, miłe pogawędki we własnym gronie lub po prostu podziwianie mijanych krajobrazów. Ponadto rejsy wakacyjne to też okazja na zapoznanie się z życiem na pokładzie. Skipper zwykle wtajemnicza urlopowiczów w najważniejsze zajęcia załogi, pozwala im, pod kontrolą oczywiście, stanąć za sterami czy też spróbować nawigacji. Takie przerywniki uatrakcyjniają całą podróż, a nierzadko stają się początkiem głębszej fascynacji morzem.

Rejsy rodzinne

Rejsy rodzinne to, jak sama nazwa sugeruje, propozycja opracowana z myślą o rodzinach z dziećmi. Wyprawa obfituje w częste postoje okraszone licznymi, zmieniającymi się atrakcjami, dzięki czemu najmłodsi uczestnicy nie mają szans na popadnięcie w nudę. Ponadto, takie rejsy odbywają się zawsze w towarzystwie doświadczonej w pracy z dziećmi załogi, która nie tylko dba o bezpieczeństwo na jachcie, ale również angażuje młodych pasażerów w różne pokładowe aktywności. W ten sposób mogą się oni poczuć pełnoprawnymi członkami załogi i zaznać prawdziwej, rodem z czytanych powieści, przygody. Warto też podkreślić, że w ten sposób spędzony czas posiada liczne walory edukacyjne, między innymi uczy pracy w grupie, odpowiedzialności i wyrabia pozytywne cechy charakteru.

Rejsy szkoleniowe

Rejsy szkoleniowe stanowią idealną opcję zarówno dla osób posiadających pewne doświadczenie żeglarskie i pragnących je doskonalić, jak i dla laików chcących dopiero rozpocząć przygodę na morzu. Na czas wakacji urlopowicze stają się pełnoprawnymi członkami załogi i oddają się pod komendę skippera. Ten wdraża ich w życie na pokładzie, uczy manewrów morskich i portowych, etykiety i prawa morskiego, a także obsługi radiostacji i nawigacji. Na zakończenie wyprawy wszyscy chętnie mają możliwość podejścia do państwowego egzaminu kończącego się uzyskaniem certyfikatu. Tym samym rejsy szkoleniowe są dużym krokiem w stronę uzyskania samodzielności na morzu.

Rejsy w Chorwacji, czyli od czego zacząć

Często pada pytania w jakim miejscu najlepiej zacząć żeglarską przygodę. Jak opowiada przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, zdecydowanym faworytem jest tu Chorwacja, kraj słynący ze stabilnej pogody i spokojnych, przewidywalnych wód. Takie warunki pozwalają oswoić się z morzem oraz z życiem na pokładzie, a także stanowią idealne okoliczności do nauki. Ponadto Chorwacja słynie ze wspaniałego dziedzictwa kulturowego, bogatej flory i fauny oraz doskonałej kuchni, dzięki czemu spędzony tam czas na pewno na długo pozostawi dobre wspomnienia.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom