Rejestracja pojazdów przy Dworcowej

Wydarzenia

Rejestracja pojazdów przy Dworcowej

02.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka
W przyszłym roku Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie przeniesie się z al. Róż na ul. Dworcową, trwają prace adaptacyjne. Starostwo na ten cel przeznaczy ponad 900 tys. zł.
Wydział komunikacji należy do najczęściej odwiedzanych w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie i liczba petentów wciąż rośnie. Dlatego podjęto decyzje o przeniesieniu wydziału z budynku starostwa do budynku należącego do CEZiU Kopernik. 
O adaptację tego budynku spytał na ostatniej sesji rady powiatu Waldemar Sobczak. Odpowiedział mu wicestarosta Adam Mróz.
- Żeby rozwiązać problem, należało znaleźć dobre miejsce w nowej lokalizacji. Takie miejsce znaleźliśmy, to niewykorzystana pracownia drzewna w CEZiU Kopernik; ma niezależny dojazd od ul. Dworcowej, bliskość mediów, parkingi. Naprzeciwko ma powstać kolejny oddział Polskiego Banku Spółdzielczego, co pomoże w załatwianiu formalności finansowych. Konieczność zwiększenia wydziału komunikacji jest oczywista, a nie możemy tego zrobić w budynku, który zajmujemy wspólnie z Gminą Wyszków.
Okazało się, że zakres prac jest większy, niż pierwotnie przewidywano. Trzeba wymienić sieć elektryczną, wodociągową i kanalizacyjną, podłączyć sieć światłowodową, zakupić wyposażenie. W tym roku na te prace Powiat przeznaczy ok. 200 tys. zł, a będą zakończone w 2019 r. Szacowany koszt całości to 940 tys. zł.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku