Rejestracja pojazdów przy Dworcowej

Wydarzenia

Rejestracja pojazdów przy Dworcowej

02.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka
W przyszłym roku Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie przeniesie się z al. Róż na ul. Dworcową, trwają prace adaptacyjne. Starostwo na ten cel przeznaczy ponad 900 tys. zł.
Wydział komunikacji należy do najczęściej odwiedzanych w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie i liczba petentów wciąż rośnie. Dlatego podjęto decyzje o przeniesieniu wydziału z budynku starostwa do budynku należącego do CEZiU Kopernik. 
O adaptację tego budynku spytał na ostatniej sesji rady powiatu Waldemar Sobczak. Odpowiedział mu wicestarosta Adam Mróz.
- Żeby rozwiązać problem, należało znaleźć dobre miejsce w nowej lokalizacji. Takie miejsce znaleźliśmy, to niewykorzystana pracownia drzewna w CEZiU Kopernik; ma niezależny dojazd od ul. Dworcowej, bliskość mediów, parkingi. Naprzeciwko ma powstać kolejny oddział Polskiego Banku Spółdzielczego, co pomoże w załatwianiu formalności finansowych. Konieczność zwiększenia wydziału komunikacji jest oczywista, a nie możemy tego zrobić w budynku, który zajmujemy wspólnie z Gminą Wyszków.
Okazało się, że zakres prac jest większy, niż pierwotnie przewidywano. Trzeba wymienić sieć elektryczną, wodociągową i kanalizacyjną, podłączyć sieć światłowodową, zakupić wyposażenie. W tym roku na te prace Powiat przeznaczy ok. 200 tys. zł, a będą zakończone w 2019 r. Szacowany koszt całości to 940 tys. zł.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Migracja ludności: tylko jedna gmina na plusie

Migracja ludności: tylko jedna gmina na plusie

Ponad 1,5 tys. gmin odnotowało w 2016 r. ujemne saldo migracji. Z danych GUS wynika, że największy odpływ ludności odnotowały Poznań, Bydgoszcz i Katowice.
W powiecie wyszkowskim saldo dodatnie odnotowała tylko gmina Zabrodzie.
zobacz więcej
Okna energooszczędne - jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Okna energooszczędne - jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Prawidłowo wybrane okna to jeden z fundamentów ograniczania własnego śladu węglowego, a zarazem sposób nawet znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie. Jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że wstawia się najlepsze okna energooszczędne? Przede wszystkim należy współpracować ze sprawdzonymi producentami. Poza wysokiej jakości ofertą, takie firmy zapewniają profesjonalne doradztwo.
zobacz więcej
Różne pomysły na przebudowę Daszyńskiego (foto)

Różne pomysły na przebudowę Daszyńskiego (foto)

Z przebudową ulicy Daszyńskiego wiążą nadzieje nie tylko mieszkańcy, którzy borykają się wadliwą kanalizacją, wodą w piwnicach i rozwalającymi się murkami, ale też kierowcy i samorządowcy, którzy starają się o przebudowę ronda ks. Mieczkowskiego i usprawnienie ruchu na zakorkowanym wjeździe do miasta. Problemy te prouszono podczas konsultacji, które odbyły się w poniedziałek 30 grudnia.
zobacz więcej
Milionowe wsparcie z UE dla mazowieckich szpitali

Milionowe wsparcie z UE dla mazowieckich szpitali

Respiratory, zamgławiacze do karetek, przyłóżkowe aparaty RTG, urządzenia do dezynfekcji i dekontaminacji, kombinezony i maseczki ochronne – dzięki unijnemu wsparciu do mazowieckich szpitali trafiają najbardziej potrzebny sprzęt ratujący życie i środki ochrony. Wartość projektu dofinansowanego z UE to 150 mln zł, z czego zaangażowanych zostało już ok. 106 mln zł.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom