Reaguj na zagrożenia!

Wydarzenia

Reaguj na zagrożenia!

06.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
- to jedno z haseł Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą Internetu każdy może zgłosić zagrożenie w swojej okolicy. Na reakcję policja ma trzy dni. W ciągu pierwszych dni funkcjonowania nowego systemu na mapę powiatu wyszkowskiego mieszkańcy nanieśli ok. 30 zagrożeń.
O tym, jak działa mapa, na ostatniej sesji rady miejskiej mówił podinsp. Tomasz Marcinkiewicz z wyszkowskiej komendy policji. A system jest dość prosty. Wystarczy wejść na stronę komendy wojewódzkiej policji www.kwp.radom.pl, kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, następnie w lewym dolnym rogu ikonę „dodaj zgłoszenie”, wybrać odpowiednią kategorię zagrożenia, lokalizację i datę. 
Jak dotąd mieszkańcy naszego powiatu wskazali miejsca m.in. przekraczania prędkości, spożywania alkoholu, dzikich wysypisk śmieci, nieprawidłowego parkowania czy nielegalnych rajdów samochodowych. Najwięcej miejsc wskazano w samym Wyszkowie. 
Zgłoszenie można robić anonimowo, ale tylko raz na dobę. Na potwierdzenie lub wykluczenie zagrożenia policja ma trzy dni. – Kategorii zagrożeń jest kilka. Przestępstwa zgłaszamy bezpośrednio na policję – zaznaczył Tomasz Marcinkiewicz.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom