Advertisement 
Raz, dwa trzy – pomyśl Ty (foto)

Wydarzenia

Raz, dwa trzy – pomyśl Ty (foto)

16.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
- pod tym hasłem Szkoła Podstawowa w Rybnie 16 maja zorganizowała konkurs matematyczny dla najmłodszych uczniów. Wygrali Maria Szewczyk z Jedynki i Dawid Turek z Piątki.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas II i 16 klas III. – 30 najlepszych matematyków z gminy Wyszków – podkreśliły organizatorki konkursu Beata Jakubczak i Marianna Wołyniec. – Test rozwiązaliście na bardzo wysokim poziomie, szczególnie klasy III.
Wśród uczniów klas II zwyciężyła Maria Szewczyk z SP1; II miejsce zajął Kajetan Sarnacki z SP w Leszczydole-Nowinach, III – Julia Augustyniak z JSP „Language” w Wyszkowie. W kategorii klasy III najlepiej z testem poradził sobie Dawid Turek z SP5, II miejsce zajęli Marcin Archacki z SP5 i Karol Zaleski z SP1, III – Sandra Gajc z SP2, Jakub Rosiński z SP w Leszczydole-Nowinach i Filip Sikorski z SP w Rynie.
- Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami – do uczniów zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- Najlepsi matematycy mogą liczyć na swoją ławeczkę – dodał naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak, nawiązując do ławeczki z odlewem postaci słynnego matematyka i kryptologa Jerzego Różyckiego, która wkrótce stanie w parku miejskim.
Dyrektor szkoły Wiesław Mielczarczyk pochwalił się nową pracownią komputerową. – To ostatnia pracownia komputerowa w naszych szkołach, wydaliśmy na nie ponad pół miliona złotych – podkreślił burmistrz. – Symbolicznie kończymy więc pewien etap, a rozpoczniemy kolejny – wyposażanie innych pracowni przedmiotowych.
Pracownia w Rybnie ma 20 stanowisk komputerowych dla uczniów i 1 nauczycielskie. 3 komputery trafiły do biblioteki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku