Raz, dwa trzy – pomyśl Ty (foto)

Wydarzenia

Raz, dwa trzy – pomyśl Ty (foto)

16.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
- pod tym hasłem Szkoła Podstawowa w Rybnie 16 maja zorganizowała konkurs matematyczny dla najmłodszych uczniów. Wygrali Maria Szewczyk z Jedynki i Dawid Turek z Piątki.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas II i 16 klas III. – 30 najlepszych matematyków z gminy Wyszków – podkreśliły organizatorki konkursu Beata Jakubczak i Marianna Wołyniec. – Test rozwiązaliście na bardzo wysokim poziomie, szczególnie klasy III.
Wśród uczniów klas II zwyciężyła Maria Szewczyk z SP1; II miejsce zajął Kajetan Sarnacki z SP w Leszczydole-Nowinach, III – Julia Augustyniak z JSP „Language” w Wyszkowie. W kategorii klasy III najlepiej z testem poradził sobie Dawid Turek z SP5, II miejsce zajęli Marcin Archacki z SP5 i Karol Zaleski z SP1, III – Sandra Gajc z SP2, Jakub Rosiński z SP w Leszczydole-Nowinach i Filip Sikorski z SP w Rynie.
- Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami – do uczniów zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- Najlepsi matematycy mogą liczyć na swoją ławeczkę – dodał naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak, nawiązując do ławeczki z odlewem postaci słynnego matematyka i kryptologa Jerzego Różyckiego, która wkrótce stanie w parku miejskim.
Dyrektor szkoły Wiesław Mielczarczyk pochwalił się nową pracownią komputerową. – To ostatnia pracownia komputerowa w naszych szkołach, wydaliśmy na nie ponad pół miliona złotych – podkreślił burmistrz. – Symbolicznie kończymy więc pewien etap, a rozpoczniemy kolejny – wyposażanie innych pracowni przedmiotowych.
Pracownia w Rybnie ma 20 stanowisk komputerowych dla uczniów i 1 nauczycielskie. 3 komputery trafiły do biblioteki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Porażony prądem spadł ze słupa

Porażony prądem spadł ze słupa

W niedzielę po południu pogotowie lotnicze przetransportowało do szpitala w Warszawie 17-latka w ciężkim stanie. Chłopak, porażony prądem, spadł ze słupa energetycznego linii wysokiego napięcia.
zobacz więcej
Nowe miejsca dla trzylatków. W sierpniu nabór

Nowe miejsca dla trzylatków. W sierpniu nabór

Trwa przeprowadzka świetlicy socjoterapeutycznej „Słoneczna” z budynku Przedszkola nr 7 do nowego lokalu przy ulicy Kościuszki. W lipcu rozpocznie się remont pomieszczeń dla dwóch grup przedszkolnych trzylatków. Na sierpień gmina zapowiada nabór.
zobacz więcej
Gdzie kupić psa? Ogłoszenia lokalne

Gdzie kupić psa? Ogłoszenia lokalne

Gdy już podejmiemy decyzję, że kupujemy psa, mamy upatrzoną rasę, jesteśmy pewni, że podołamy zadaniu i obiecujemy zapewnić swojemu przyszłemu czworonogowi warunki absolutnie najlepsze z możliwych, pozostaje nam tylko wybrać miejsce, z którego nabędziemy naszego psa. Bardzo często przyszli właściciele już od razu wiedzą, z której hodowli będą brać psa, zwykle dlatego, że wyjątkowo odpowiada im charakter rodziców szczeniaka bądź ich predyspozycje do sportu. Jednak co robić, gdy nawet nie wiemy, od czego zacząć?
zobacz więcej
Las to nie strzelnica!

Las to nie strzelnica!

Jak niebezpieczny może okazać się trening w lesie, przekonał się niedawno nasz czytelnik. Na uczęszczanej przez biegaczy i rowerzystów trasie napotkał… myśliwego z bronią. Padł strzał, ale – spokojnie – nikomu nic się nie stało, bo myśliwy, na szczęście, strzelał tylko do tarczy.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)