Radiowozem przewieźli nieprzytomne dziecko do szpitala (wideo)

Wydarzenia

Radiowozem przewieźli nieprzytomne dziecko do szpitala (wideo)

14.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot., wideo KPP Wyszków
Kiedy samochód z nieprzytomnym dzieckiem utknął w korku, na pomoc ruszyli wyszkowscy policjanci. Funkcjonariusze drogówki na sygnałach przewieźli ojca z synkiem do szpitala.
 
Kilka dni temu dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pilnie potrzebna jest pomoc małemu chłopcu, który stracił przytomność. Z relacji przerażonego taty wynikało, że jedzie z dzieckiem do szpitala, ale ze względu na duże natężenie ruchu ma trudności z dotarciem na miejsce. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, a czas odgrywał olbrzymią rolę.
Asp. szt. Dariusz Paź, który tego dnia pełnił funkcję dyżurnego jednostki, natychmiast powiadomił najbliższy patrol drogówki i, pozostając w stałej łączności ze zgłaszającym, przekazywał informację funkcjonariuszom o położeniu samochodu przewożącego chłopca.
Na załączonym nagraniu z miejskiego minitoringu widać, jak policjanci ruchu drogowego sierż. szt. Leszek Liśkiewicz i sierż. Mateusz Postek podjeżdżają radiowozem na sygnałach do wskazanego pojazdu i, mając świadomość, że liczy się każda sekunda, przewożą ojca z synkiem do szpitala. Po wstępnych badaniach lekarskich ustalono, że utrata przytomności związana była z drgawkami wywołanymi wysoką gorączką.
- Dzięki profesjonalizmowi, zdecydowanej i szybkiej reakcji wyszkowskich policjantów chłopiec bezpiecznie i na czas trafił pod opiekę lekarzy specjalistów - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka. - Adasiowi, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom