Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Wydarzenia

Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

23.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka zbudowali uczniowie Gimnazjum nr 2. Ich projekt wygrał zorganizowany przez Quad/Graphics w Wyszkowie konkurs „Rozwiń wiedzę projektowo”. Finał odbył się w siedzibie firmy w czwartek 22 czerwca.
- Gratuluję prac, zaangażowania i efektów. Zaskoczyło nas tak duże zainteresowanie konkursem, zaskoczyliście nas również wiedzą. Miło nam było wspierać was w realizacji tych pomysłów. Jeśli młodzież jest tak kreatywna, to w narodzie siła – pochwalił dyrektor zakładu produkcyjnego Quad/Graphics w Wyszkowie Tomasz Hoppe.
Do konkursu wpłynęło jedenaście projektów. Komisja zdecydowała o realizacji dziesięciu, biorąc pod uwagę dziedziny, innowacyjność, sposób i koszty wykonania. Na etapie realizacji projektów, Quad/Graphics wspierał zespoły merytorycznie i finansowo.
Gra była warta świeczki nie tylko dla satysfakcji z wygranej, ale też cennych nagród. Każdy uczeń zwycięskiego zespołu otrzymał kartę prezentową Media Expert wartości 1.000 zł, ich opiekun – wartości 500 zł. Wygrał najmłodszy zespół, uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy – pod opieką nauczyciela Jolanty Sarnackiej – zbudowali zdalnie sterowany pojazd terenowy sprawdzający właściwości powietrza na obszarze przeciwpożarowym, umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka. W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Marcel Zawadzki, Karol Urbaniak, Kacper Jakacki i Damian Bajkowski.
Jury, pod przewodnictwem kierownika działu utrzymania ruchu w Quad/Graphics Łukasza Kamińskiego, przyznało dwa wyróżnienia: karty prezentowe wartości 500 zł dla uczniów i 300 zł dla opiekunów. Z wyróżnienia cieszą się autorzy bezprzewodowej stacji pogodowej, umożliwiającej badanie zanieczyszczenia powietrza, temperatury i ciśnienia atmosferycznego. Stworzyli ją Wojciech Chodkowski i Jakub Kisiel z Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku, pod opieką Adama Byszewskiego.
Laureatami drugiego wyróżnienia zostali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie: Daniel Wiśniewski, Dawid Dąbrowski i Filip Stańczak. Licealiści, pod kierunkiem nauczyciela Adama Czechowskiego, stworzyli Tax Checker, czyli program mający na celu sprawdzenie po numerze NIP, czy dana osoba jest czynnym podatnikiem. Program przyspiesza proces weryfikacji i zminimalizowanie kar nakładanych na firmę.
Trzech uczniów Quad/Graphics zaprosił na płatne praktyki: Rafała Gujera i Piotra Szydlika z Zespołu Szkół nr 3 oraz Piotra Mościckiego z ILO. Przyszli praktykanci należeli do zespołów, które stworzyły: zdalnie sterowany pojazd wyposażony w wykrywacz metalu, system inteligentnego domu umożliwiający zarządzanie np. światłem, temperaturą oraz stację meteorologiczną, czyli urządzenie do pomiaru temperatury, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, wilgotności i nasłonecznienia.
Była jeszcze jedna nagroda, ufundowana i wręczona przez starostę Bogdana Pągowskiego, za projekt, który uzyskał najwięcej lajków na Facebooku. Przyznana została uczniom ZSZ w Pułtusku Tomaszowi Jabłonowskiemu, Kacprowi Matuszewskiemu, Konradowi Marciniakowi i ich projektowi e-Kids - aplikacji dla dzieci ułatwiającej korzystanie z systemu operacyjnego Windows (opiekun Dorota Sobocińska).
Starosta podziękował Quad/Graphics za organizację konkursu i cenne nagrody, uczniom pogratulował ciekawych pomysłów. Do podziękowań dla największego wyszkowskiego zakładu pracy przyłączyli się nauczyciele: - Konkurs nie był łatwy, ale dał nam dużą satysfakcję. Mamy nadzieję, że pozwoli uczniom dalej się rozwijać.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)