Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Wydarzenia

Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

23.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka zbudowali uczniowie Gimnazjum nr 2. Ich projekt wygrał zorganizowany przez Quad/Graphics w Wyszkowie konkurs „Rozwiń wiedzę projektowo”. Finał odbył się w siedzibie firmy w czwartek 22 czerwca.
- Gratuluję prac, zaangażowania i efektów. Zaskoczyło nas tak duże zainteresowanie konkursem, zaskoczyliście nas również wiedzą. Miło nam było wspierać was w realizacji tych pomysłów. Jeśli młodzież jest tak kreatywna, to w narodzie siła – pochwalił dyrektor zakładu produkcyjnego Quad/Graphics w Wyszkowie Tomasz Hoppe.
Do konkursu wpłynęło jedenaście projektów. Komisja zdecydowała o realizacji dziesięciu, biorąc pod uwagę dziedziny, innowacyjność, sposób i koszty wykonania. Na etapie realizacji projektów, Quad/Graphics wspierał zespoły merytorycznie i finansowo.
Gra była warta świeczki nie tylko dla satysfakcji z wygranej, ale też cennych nagród. Każdy uczeń zwycięskiego zespołu otrzymał kartę prezentową Media Expert wartości 1.000 zł, ich opiekun – wartości 500 zł. Wygrał najmłodszy zespół, uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy – pod opieką nauczyciela Jolanty Sarnackiej – zbudowali zdalnie sterowany pojazd terenowy sprawdzający właściwości powietrza na obszarze przeciwpożarowym, umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka. W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Marcel Zawadzki, Karol Urbaniak, Kacper Jakacki i Damian Bajkowski.
Jury, pod przewodnictwem kierownika działu utrzymania ruchu w Quad/Graphics Łukasza Kamińskiego, przyznało dwa wyróżnienia: karty prezentowe wartości 500 zł dla uczniów i 300 zł dla opiekunów. Z wyróżnienia cieszą się autorzy bezprzewodowej stacji pogodowej, umożliwiającej badanie zanieczyszczenia powietrza, temperatury i ciśnienia atmosferycznego. Stworzyli ją Wojciech Chodkowski i Jakub Kisiel z Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku, pod opieką Adama Byszewskiego.
Laureatami drugiego wyróżnienia zostali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie: Daniel Wiśniewski, Dawid Dąbrowski i Filip Stańczak. Licealiści, pod kierunkiem nauczyciela Adama Czechowskiego, stworzyli Tax Checker, czyli program mający na celu sprawdzenie po numerze NIP, czy dana osoba jest czynnym podatnikiem. Program przyspiesza proces weryfikacji i zminimalizowanie kar nakładanych na firmę.
Trzech uczniów Quad/Graphics zaprosił na płatne praktyki: Rafała Gujera i Piotra Szydlika z Zespołu Szkół nr 3 oraz Piotra Mościckiego z ILO. Przyszli praktykanci należeli do zespołów, które stworzyły: zdalnie sterowany pojazd wyposażony w wykrywacz metalu, system inteligentnego domu umożliwiający zarządzanie np. światłem, temperaturą oraz stację meteorologiczną, czyli urządzenie do pomiaru temperatury, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, wilgotności i nasłonecznienia.
Była jeszcze jedna nagroda, ufundowana i wręczona przez starostę Bogdana Pągowskiego, za projekt, który uzyskał najwięcej lajków na Facebooku. Przyznana została uczniom ZSZ w Pułtusku Tomaszowi Jabłonowskiemu, Kacprowi Matuszewskiemu, Konradowi Marciniakowi i ich projektowi e-Kids - aplikacji dla dzieci ułatwiającej korzystanie z systemu operacyjnego Windows (opiekun Dorota Sobocińska).
Starosta podziękował Quad/Graphics za organizację konkursu i cenne nagrody, uczniom pogratulował ciekawych pomysłów. Do podziękowań dla największego wyszkowskiego zakładu pracy przyłączyli się nauczyciele: - Konkurs nie był łatwy, ale dał nam dużą satysfakcję. Mamy nadzieję, że pozwoli uczniom dalej się rozwijać.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.21% (178 głosów)
29.34% (225 głosów)
7.69% (59 głosów)
6.78% (52 głosów)
32.99% (253 głosów)
manhattan
manhattan