PYTAMY W WASZYM IMIENIU… o ulicę Akacjową (foto)

Wydarzenia

PYTAMY W WASZYM IMIENIU… o ulicę Akacjową (foto)

22.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. czytelnik
Kiedy budowa? - pytają mieszkańcy ul. Akacjowej w Wyszkowie. "O ile przy przedszkolu jest droga, o tyle mieszkańcy przyległych posesji topią się w błocie, a wjazd na nie stał się niezwykle trudny."
"Od kilku lat planowany jest remont wielu ulic, modernizuje się je, wykłada kostką. Zdaje się tylko, że zapomniano o jednej, na której zderza się ze sobą XXI wiek i XII jednocześnie" - pisze nasza czytelniczka. - "Chodzi mi o ulicę Akacjową, niegdyś Zapole, na której to wzniesiono piękne, nowoczesne przedszkole i wielorodzinne blokowisko. O ile przy przedszkolu jest droga, o tyle mieszkańcy przyległych posesji topią się w błocie, a wjazd na nie stał się niezwykle trudny. Mieszkańcy liczą bardzo na pomoc."
W tegorocznym budżecie gminy Wyszków zarezerwowane jest 10 tys. zł na dokumentację budowy ul. Akacjowej, a właściwie zmianę projektu. - Ulica była już zaprojektowana, ale mieszkańcy poprosili o zaprojektowanie również miejsc parkingowych - relacjonuje burmistrz Grzegorz Nowosielski. - W międzyczasie powstało tam osiedle wielorodzinne i ci mieszkańcy z kolei zawnioskowali o budowę ścieżki rowerowej. Trzeba się jakoś porozumieć, ale doprojektujemy tę ścieżkę i uzyskamy pozwolenie na budowę.
Kiedy realizacja inwestycji?
- Planuję na przyszły rok, ale nie wiem, jak radni do tego podejdą - dodaje burmistrz.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Po pijanemu wymusił pierwszeństwo

Po pijanemu wymusił pierwszeństwo

Ponad promil alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Wyszkowa, który w niedzielę 25 listopada spowodował kolizję w Brańszczyku. Już stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Koniec z wiecznym brakiem spełnienia

ŻYCIE W PEŁNI: Koniec z wiecznym brakiem spełnienia

Pan Jan nie był sławny ani znany, mieszkał w małym mieście i pracował na etacie. Lubił pisać i pisał do szuflady - przez większość swojego życia. Nigdy jednak nie udało mu się znaleźć wydawcy, by opublikować swoje powieści w formie książki. Pewnego dnia, jego przyjaciel spytał go: nie żałujesz, że tyle lat piszesz, poświęcasz na to większość wolnego czasu i nic z tego nie masz? Jan odpowiedział - „Jak to nic? Przeżyłem życie pisarza i wciąż czuję, że jestem pisarzem”. 
zobacz więcej
Musimy walczyć z konkurencją

Musimy walczyć z konkurencją

Radę nadzorczą na kolejną kadencję wybrali członkowie PSS „Społem”. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się 17 maja. Choć w ubiegłym roku obroty nie spadły, spółdzielnia z niepokojem patrzy w przyszłość, zwłaszcza tę, którą dla sieci sklepowych rysuje rząd. Dlatego wzrost obrotów i szkolenia pracowników, a także remonty kolejnych placówek – to najważniejsze plany na ten rok.
zobacz więcej
Z powodu butelki wódki…

Z powodu butelki wódki…

Wyszkowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież rozbójniczą. Mężczyźni, używając siły wobec pracownika ochrony i interweniujących ekspedientek, usiłowali ukraść ze sklepu… butelkę alkoholu.
zobacz więcej
Zitcom