Przygotowania do zimy

Wydarzenia

Przygotowania do zimy

10.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina wyłoniła firmy, które przez dwa sezony będą zajmowały się zimowym utrzymaniem dróg. W sumie będzie to kosztowało gminę 1,6 mln zł.
Przetarg obejmował dwa sezony: od 1 listopada 2017 do 15 kwietnia 2018 oraz od 1 listopada 2018 do 14 kwietnia 2019 r.
Na utrzymanie dróg pierwszej kolejności odśnieżania wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm: lider RECTOR z Warszawy i partner SISTEMA HITS z Krakowa. Firmy zaoferowały cenę 710 tys. zł oraz zadeklarowany, że odśnieżanie i posypywanie rozpoczną w ciągu 2,5 godz. od ustąpienia opadów.
To samo konsorcjum wygrało również przetarg na odśnieżanie chodników (wpłynęły trzy oferty). Cena - 268 tys. zł, czas rozpoczęcia odśnieżania - 3 godz. od ustania opadów.
Tylko jedna oferta wpłynęła natomiast do przetargu na zimowe utrzymanie dróg poza miastem. Złożyła ją firma Usługi Transportowe Grzegorz Jeż z Somianki: cena 698.480 zł, czas rozpoczęcia odśnieżania - 3 godz.
W tej części przetargu oferta była wyższa od kwoty, którą dysponowała na ten cel gmina. Gdyby jednak postępowanie zostało unieważnione, gmina mogłaby mieć problem ze znalezieniem wykonawcy. Dlatego na ostatniej sesji rada miejska zdecydowała o dołożeniu brakującej kwoty i rozstrzygnięciu postępowania.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
fotobudka star