Przygotowania do zimy

Wydarzenia

Przygotowania do zimy

10.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina wyłoniła firmy, które przez dwa sezony będą zajmowały się zimowym utrzymaniem dróg. W sumie będzie to kosztowało gminę 1,6 mln zł.
Przetarg obejmował dwa sezony: od 1 listopada 2017 do 15 kwietnia 2018 oraz od 1 listopada 2018 do 14 kwietnia 2019 r.
Na utrzymanie dróg pierwszej kolejności odśnieżania wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm: lider RECTOR z Warszawy i partner SISTEMA HITS z Krakowa. Firmy zaoferowały cenę 710 tys. zł oraz zadeklarowany, że odśnieżanie i posypywanie rozpoczną w ciągu 2,5 godz. od ustąpienia opadów.
To samo konsorcjum wygrało również przetarg na odśnieżanie chodników (wpłynęły trzy oferty). Cena - 268 tys. zł, czas rozpoczęcia odśnieżania - 3 godz. od ustania opadów.
Tylko jedna oferta wpłynęła natomiast do przetargu na zimowe utrzymanie dróg poza miastem. Złożyła ją firma Usługi Transportowe Grzegorz Jeż z Somianki: cena 698.480 zł, czas rozpoczęcia odśnieżania - 3 godz.
W tej części przetargu oferta była wyższa od kwoty, którą dysponowała na ten cel gmina. Gdyby jednak postępowanie zostało unieważnione, gmina mogłaby mieć problem ze znalezieniem wykonawcy. Dlatego na ostatniej sesji rada miejska zdecydowała o dołożeniu brakującej kwoty i rozstrzygnięciu postępowania.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
O sprawach, które nas dotyczą (foto)

O sprawach, które nas dotyczą (foto)

Radosław Wężyk został przewodniczącym reaktywowanego Osiedla nr 12, obejmującego m.in. odcinki ulic Sowińskiego, Prostej i 1 Maja. Biorąc pod uwagę zainteresowanie zebraniami osiedlowymi, to cieszyło się rekordową frekwencją. Wzięło w nim udział aż 112 osób.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Na ławeczce z Jerzym Różyckim

Na ławeczce z Jerzym Różyckim

Do końca października u biegu głównych alei parkowych będzie można usiąść na ławeczce z Jerzym Różyckim, znanym kryptologiem i absolwentem wyszkowskiego przedwojennego gimnazjum.
zobacz więcej
Gra, która uczy spokoju i wytrwałości (foto)

Gra, która uczy spokoju i wytrwałości (foto)

Nową grę na teren powiatu wyszkowskiego wprowadzają niepełnosprawni. We wtorek 12 grudnia odbył się I Zimowy Turniej Bocce Osób z Niepełnosprawnościami. Najlepiej poradzili sobie uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan