Przygotowani do matury, wychowani na dobrych ludzi (foto)

Wydarzenia

Przygotowani do matury, wychowani na dobrych ludzi (foto)

28.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
28 kwietnia, jak co roku w ostatni piątek tego miesiąca, dla setek młodych mieszkańców powiatu wyszkowskiego przyszedł moment pożegnania ze swoimi szkołami ponadgimnazjalnymi. Były łzy wzruszenia, wspomnienia, nagrody dla najlepszych, podziękowania i oczywiście życzenia powodzenia… nie tylko na zbliżającej się maturze.
Rozpoczynający długi weekend piątek był dniem bardzo deszczowym. Pogoda nie pozostawiła maturzystom złudzeń, bo choć otrzymują świadectwa ukończenia szkoły, to jeszcze nie czas na wakacje, przed większością z nich przecież matura. – Cóż takiego zrobiliście, o czym ja nie wiem, że taka jest dzisiaj pogoda? – swoich uczniów zapytała dyretor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Grażyna Kalinowska.
- To nie my! – odpowiedzieli chóralnie.
Podobnie odpowiedzieliby pewnie maturzyści z pozostałych szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 3 oraz I Technikum Poligraficzno-Usługowego i IV Liceum Ogólnokształcącego.
Przez trzy i cztery lata nauki wyszkowskim maturzystom za wzór stawiano wielkich Polaków, patronów szkół: Mikołaja Kopernika, Cypriana Kamila Norwida, Marię Curie-Skłodowską i Jana Kochanowskiego. Nie inaczej było również podczas uroczystości kończących naukę, zamykających pewien rozdział w życiu młodzieży, ale jednocześnie otwierających nowy – DOROSŁOŚĆ. Błogosławieństwa „na początek reszty życia” udzielili młodzieży księża.
- Wkraczacie w dorosłe życie, czasami trudne, ale piękne. Pamiętajcie, życie jest piękne – podkreśliła Grażyna Kalinowska. – Będziecie dokonywać różnych wyborów. Ważne, żeby były przemyślane.
- Spotykamy się, by ostatni raz symbolicznie sprawdzić listę obecności i wyprawić was w dorosłe życie. Wierzę, że jesteście dobrze przygotowani – do swoich absolwentów zwróciła się dyrektor szkół ponadgimnazjalnych w CK ZDZ Agata Rydzewska.
- Rozumnie zmieniajcie rzeczywistość, kierujcie się prawdą, pięknem i dobrem – apelował dyrektor ZS1 Marian Popławski.
- Mam nadzieję, że każdy z was wyniósł z tej szkoły to, czego oczekiwał, a może i więcej. Jestem przekonana, że w tym liceum otrzymaliście solidne podstawy do startu w dorosłe życie, najpierw na egzaminie maturalnym, potem na studiach. Pokazują to losy naszych absolwentów, które śledzimy i analizujemy – zapewniła dyrektor  I LO Dorota Piotrowicz.
- Wierzę, że otrzymane dziś cenzury są odzwierciedleniem waszych zdolności i włożonej pracy. Staraliśmy się nie tylko przygotować was do matury, ale też wychować na dobrych ludzi, żeby Polska dzięki wam stawała się lepsza i piękniejsza – zauważyła dyrektor ZS3 Elżbieta Michalik. – Niech zdobyta wiedza owocuje, a szczęście niech wam dopisuje.
Uczniowie i rodzice dziękowali za wiedzę, szanse na rozwój umiejętności i zainteresowań oraz wsparcie. Padło wiele pięknych, niejednokrotnie okraszonych łzami słów. Za wspaniałe przyjęcie swojej niewidomej córki społeczności szkolnej ZS3 dziękowała Beata Gardocka.
Z kolei dyrektorzy i nauczyciele dziękowali za zaangażowanie w życie szkoły i środowiska lokalnego, a przede wszystkim gratulowali sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych. Były nagrody dla osób wyróżniających się w różnych dziedzinach, dyplomy i pamiątki. Wspominano również liczne programy naukowe, stypendialne, wolontarystyczne, w których młodzież brała udział. Na uroczystości szkoły zaprosiły nie tylko rodziców, ale też przedstawicieli firm i organizacji, z którymi współpracują oraz samorządowców, którzy dziękowali za przygotowanie do dorosłego życia kolejnego rocznika absolwentów.
Niczym w sztafecie, tegoroczni maturzyści przekazali młodszym kolegom sztandary i przewodzenie w szkolnych organizacjach, np. w „Koperniku” dowództwo w klasach mundurowych.
fot. Sylwia Bardyszewska, I LO w Wyszkowie
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 2 maja.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku