Prześledź 30 lat rozwoju Wyszkowa z Google

Wydarzenia

Prześledź 30 lat rozwoju Wyszkowa z Google

02.12.2016
autor: mjk
Firma Google uruchomiła serwis, dzięki któremu możemy obejrzeć, jak nasze okolice zmieniały się na przestrzeni lat (od 1984 roku do dziś).
- Połączyliśmy ponad 5 milionów obrazów satelitarnych zrobionych w ciągu ostatnich trzech dekad przez 5 różnych satelitów. Większość zdjęć pochodzi z Landsat, wspólnego programu obserwacyjnego USGS / NASA. Dla 2015 i 2016 roku połączyliśmy Landsat z obrazami z Sentinel-2a, strony Komisji Europejskiej oraz programu obserwacji Kopernika Ziemi Europejskiej Agencji Kosmicznej - piszą twórcy projektu.
Dzięki temu można wybrać się w każdy zakątek naszej planety i zobaczyć, jakie zmiany nastąpiły w ciągu ostatnich 32 lat. Oczywiście najstarsze zdjęcia odbiegają nieco jakością od tych najnowszych, jednak lepsze to niż nic.
Warto obejrzeć jak Wyszków i okolice zmieniały się w ostatnich latach. Widać np. powstawanie drogi ekspresowej i obwodnicy miasta.


Wszystkie inne miejsca na Ziemi można znaleźć pod tym adresem: https://earthengine.google.com/timelapse/ (uwaga - nie działa w przeglądarce Firefox)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
Jerzy Różycki bohaterem Eskapady „Wyszków 2016” (foto)

Jerzy Różycki bohaterem Eskapady „Wyszków 2016” (foto)

Drużyna „Ładne Kwiatki” wygrała grę miejską, już po raz piaty zorganizowaną przez miejską bibliotekę. Eskapada „Wyszków 2016” tym razem wpisywała się w 90. rocznicę zdania przez kryptologa Jerzego Różyckiego matury w wyszkowskim gimnazjum. 
zobacz więcej
Kontrola zakończona, kara zapłacona

Kontrola zakończona, kara zapłacona

Narodowy Fundusz Zdrowia odrzucił zastrzeżenia wyszkowskiego szpitala w kwestii wyników kontroli prowadzenia kolejek do poradni specjalistycznych. – Nałożona kara umowna została wpłacona przez świadczeniodawcę – informuje rzecznik NFZ. Dyrekcja szpitala zapewnia, że chodzi o niewielkie uchybienia.
zobacz więcej
Profilaktyczny głos młodzieży

Profilaktyczny głos młodzieży

1 czerwca głos – profilaktyczny – będzie miała wyszkowska młodzież. O 10.00 wyruszy sprzed urzędu miejskiego na halę WOSiR. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
censor jpk
manhattan
manhattan