Prześledź 30 lat rozwoju Wyszkowa z Google

Wydarzenia

Prześledź 30 lat rozwoju Wyszkowa z Google

02.12.2016
autor: mjk
Firma Google uruchomiła serwis, dzięki któremu możemy obejrzeć, jak nasze okolice zmieniały się na przestrzeni lat (od 1984 roku do dziś).
- Połączyliśmy ponad 5 milionów obrazów satelitarnych zrobionych w ciągu ostatnich trzech dekad przez 5 różnych satelitów. Większość zdjęć pochodzi z Landsat, wspólnego programu obserwacyjnego USGS / NASA. Dla 2015 i 2016 roku połączyliśmy Landsat z obrazami z Sentinel-2a, strony Komisji Europejskiej oraz programu obserwacji Kopernika Ziemi Europejskiej Agencji Kosmicznej - piszą twórcy projektu.
Dzięki temu można wybrać się w każdy zakątek naszej planety i zobaczyć, jakie zmiany nastąpiły w ciągu ostatnich 32 lat. Oczywiście najstarsze zdjęcia odbiegają nieco jakością od tych najnowszych, jednak lepsze to niż nic.
Warto obejrzeć jak Wyszków i okolice zmieniały się w ostatnich latach. Widać np. powstawanie drogi ekspresowej i obwodnicy miasta.


Wszystkie inne miejsca na Ziemi można znaleźć pod tym adresem: https://earthengine.google.com/timelapse/ (uwaga - nie działa w przeglądarce Firefox)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Cieszy, że Wyszków jest zalatany (foto)

Cieszy, że Wyszków jest zalatany (foto)

III Festiwal Latawcowy odbył się w sobotę 17 września przy restauracji „Wyszkowianka”. Przyszły całe rodziny. Równie świetnie bawili się dzieci i rodzice, puszczając latawce. Imprezie towarzyszył piknik, organizatorzy zadbali o poczęstunek i dobre humory.
zobacz więcej
Przypominamy: w sobotę casting do filmu

Przypominamy: w sobotę casting do filmu

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, w WOK Hutnik przeprowadzany będzie casting do krótkometrażowego filmu pt. „Relax”, który będzie nagrywany pod koniec sierpnia i na początku września w Popowie.
zobacz więcej
Sytuacja zmierzała do konfliktu społecznego

Sytuacja zmierzała do konfliktu społecznego

Reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4, ale od „zerówki” i klasy I oraz przenoszenie przez trzy lata z SP1 i SP2 części klas VII – to zdaniem burmistrza najbardziej kompromisowe rozwiązanie wdrożenia w Wyszkowie reformy oświaty. Swoje stanowisko przedstawił 28 listopada dyrekcjom oraz przedstawicielom rad pedagogicznych i rodzicielskich SP1, SP2 i Gimnazjum nr 2, 29 listopada – radnym miejskim. Komentarze były różne, od poparcia, przez wątpliwości, do negacji.
zobacz więcej
Dni wielkiej radości (foto)

Dni wielkiej radości (foto)

Ponad dwa tysiące osób przyjechało do Wyszkowa, by 8 i 9 kwietnia podczas Diecezjalnych Dni Młodzieży cieszyć się miłością Boga i sobą nawzajem, wspólnie modlić się, a także po prostu wspaniale bawić. Były chwile wyciszenia, ale i zabawy podczas koncertów. Młodzi dwukrotnie przeszli ulicami miasta – w drodze krzyżowej i procesji palmowej – wielkich demonstracjach wiary, na które zapraszali wszystkich mieszkańców.
zobacz więcej
Mrówka lipiec 2017
Mrówka lipiec 2017
Akademia Humanistyczna
fotobudka star
fotobudka star