Prześledź 30 lat rozwoju Wyszkowa z Google

Wydarzenia

Prześledź 30 lat rozwoju Wyszkowa z Google

02.12.2016
autor: mjk
Firma Google uruchomiła serwis, dzięki któremu możemy obejrzeć, jak nasze okolice zmieniały się na przestrzeni lat (od 1984 roku do dziś).
- Połączyliśmy ponad 5 milionów obrazów satelitarnych zrobionych w ciągu ostatnich trzech dekad przez 5 różnych satelitów. Większość zdjęć pochodzi z Landsat, wspólnego programu obserwacyjnego USGS / NASA. Dla 2015 i 2016 roku połączyliśmy Landsat z obrazami z Sentinel-2a, strony Komisji Europejskiej oraz programu obserwacji Kopernika Ziemi Europejskiej Agencji Kosmicznej - piszą twórcy projektu.
Dzięki temu można wybrać się w każdy zakątek naszej planety i zobaczyć, jakie zmiany nastąpiły w ciągu ostatnich 32 lat. Oczywiście najstarsze zdjęcia odbiegają nieco jakością od tych najnowszych, jednak lepsze to niż nic.
Warto obejrzeć jak Wyszków i okolice zmieniały się w ostatnich latach. Widać np. powstawanie drogi ekspresowej i obwodnicy miasta.


Wszystkie inne miejsca na Ziemi można znaleźć pod tym adresem: https://earthengine.google.com/timelapse/ (uwaga - nie działa w przeglądarce Firefox)
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ITAMED
Mrówka grudzień 2017
ITAMED