Przepiękne świadectwo (foto)

Wydarzenia

Przepiękne świadectwo (foto)

05.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawie 400 osób bawiło się 4 lutego na wyjątkowym balu. Wyjątkowym, bo po pierwsze bezalkoholowym, a po drugie jubileuszowym. Wyszkowska wspólnota Kościoła Domowego i gmina Wyszków na Bal Bezalkoholowy zaprosili już po raz 20!
Tym razem bal odbył się w domu weselnym „Sylwia” w Białymbłocie, gdzie gości powitała para rejonowa Domowego Kościoła Dorota i Dariusz Galubowie. Do tradycji przeszło już, że jedną z osób otwierających bal jest ks. biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący komisji Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości. - Jeszcze nigdy w dziejach Polski spożycie alkoholu nie było tak wielkie. 1,5 mln dzieci żyje w rodzinach z problemem alkoholowym. Na alkohol wydajemy miliony - podkreślił. - Mamy rok troski o trzeźwość narodu. Chcemy, by odbył się narodowy kongres trzeźwości. Chcemy, żeby Polacy przebudzili się z tego snu. A wy, moi drodzy, dajecie dzisiaj przepiękne świadectwo.
Za 20-letnią promocję Wyszkowa podziękowała zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska: - Jesteśmy dumni, że w Wyszkowie odbywa się ten wyjątkowy bal: największy, oparty na wartościach. Państwo pokazujecie, że warto dokonywać właściwych wyborów. 
Państwo Galubowie podziękowali parom, które od lat wkładają wiele wysiłku w organizację balu: Elżbiecie i Grzegorzowi Wyszyńskim, Małgorzacie i Krzysztofowi Gałązkom, Renacie i Krzysztofowi Suzdorfom oraz Teresie i Sławomirowi Rutkowskim.
Bal nie mógłby się rozpocząć inaczej niż polonezem. Prawie 400 osób tłoczyło się na parkiecie, który zresztą tej nocy nie pustoszał. Z każdym utworem granym przez zespół „Verus” uczestnicy balu udowadniali, jak wspaniale można się bawić bez alkoholu.
Wśród uczestników balu rozlosowano cenne nagrody, m.in. biżuterię, rowery, sprzęt AGD. Nie brakowało chętnych do udziału w konkursach prowadzonych przez wodzireja Piotra Folwarskiego. Niespodzianką była Fotobudka Star, przed którą ustawiła się kolejka wesoło przebranych balowiczów.
*
Organizatorzy 20. Balu Bezalkoholowego za wsparcie serdecznie dziękują sponsorom:
  • panu Grzegorzowi Nowosielskiemu, Burmistrzowi Wyszkowa
  • panu Henrykowi Kowalczykowi, członkowi Rady Ministrów
  • panu Stanisławowi Świadkowskiemu, Zakład Jubilerski „ASIK”
  • państwu Rucińskim, Zakłady Mięsne „Somianka”
  • państwu Rasińskim, piekarnia „Żytnia”
  • panu Piotrowi Sztychowi, sklep motoryzacyjny „Auto-Sztych”
  • państwu Dorocie i Adamowi Ogonowskim
  • państwu Celinie i Krzysztofowi Dzikom, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych „AR-MEL”
  • panu Sławomirowi Kachelowi, dom weselny „Natalia”
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
1050 lat państwa polskiego (foto)

1050 lat państwa polskiego (foto)

Mieszka i Dobrawę można było spotkać podczas happeningu „1050 lat państwa polskiego 966 – 2016”, zorganizowanego w piątek 13 maja na placu ratuszowym przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół na Polonezie oraz gminę Wyszków. Barwne stroje, przedstawienia, konkursy, wystawy, smakołyki miały przypomnieć, jak zmieniło się życie mieszkańców Polski na przestrzeni 1050 lat.
zobacz więcej
Pechowe skrzyżowanie (foto)

Pechowe skrzyżowanie (foto)

Skrzyżowani ulic Sikorskiego, Geodetów i Zapole to w ostatnim czasie jedno najbardziej pechowych dla kierowców miejsce w Wyszkowie. 1 lipca po południu doszło tam do kolejnego już wypadku. 
zobacz więcej
Jakie będą koszty reformy edukacji? (foto)

Jakie będą koszty reformy edukacji? (foto)

Jedyna wątpliwość, jaka pojawiła się podczas uchwalania przyszłorocznego budżetu gminy Wyszków, dotyczyła środków na realizację w Wyszkowie reformy edukacji. Radnych zapytali o to nauczyciele Gimnazjum nr 2. Pojawili się też na sesji rady miejskiej 29 grudnia, by przekonywać samorządowców do reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 4 ze wszystkimi rocznikami.
zobacz więcej
Pamięci bohaterskiego pilota rodem z Wyszkowa (foto)

Pamięci bohaterskiego pilota rodem z Wyszkowa (foto)

We wtorek 24 kwietnia w podcieniach budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie została odsłonięta, ufundowana przez Zarząd Główny Związku Powstańców Warszawskich i Gminę Wyszków, tablica ku czci mjr. pil. Jana Miduchowskiego oraz załóg 1586. Eskadry Specjalnego Przeznaczenia im. Obrońców Warszawy, udzielających pomocy w czasie powstania warszawskiego 1944 r. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan