Przebudowa stadionu w 2017 roku

Wydarzenia

Przebudowa stadionu w 2017 roku

23.08.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej radni zmniejszyli z 2,555 mln zł do 555 tys. zł tegoroczne wydatki na przebudowę stadionu przy ul. Tadeusza Kościuszki; jednocześnie o 2 mln zł zwiększyli wydatki na budowę ulicy Akacjowej w Leszczydole Nowinach. Przebudowa stadionu ma być wykonana w przyszłym roku.
O zmianie planów gminy Wyszków informowaliśmy tydzień temu. Decyzja o przebudowie ulicy Kościuszki (droga krajowa) zapadła w kwietniu br., budżet gminy Wyszków na 2016 r., w którym zaplanowano I etap przebudowy stadionu przy ul. T. Kościuszki, został uchwalony w grudniu ub. roku.
- Kiedy okazało się, że inwestycja na ul. Kościuszki będzie się przedłużała, wiedzieliśmy, że będzie problem z dojazdem do stadionu, który miał być przebudowywany – tak rozpoczął wyjaśnianie przyczyn zmian w budżecie gminy Wyszków burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Nie mówiliśmy tego publicznie, bo ogłosiliśmy przetarg, który chcieliśmy, żeby był zbadaniem rynku. Kilka firm zadało nam kilkadziesiąt pytań, które dały nam pewną wiedzę na temat tej planowanej inwestycji, pokazały obszary, które powinniśmy doprecyzować, wzmocnić. Ale ofertę złożyła tylko jedna firma, na 6 mln złotych brutto. Cena kosztorysowa była znacznie niższa. Jednak nie z powodów finansowych, tylko technicznych, chcemy przełożyć tę inwestycję na przyszły rok. 
Te techniczne powody to głównie konieczność wymiany gruntu na głębokość 1,2 m. Samochody ciężarowe przewożące taką masę ziemi mocno zwiększyłyby natężenie ruchu w i tak bardzo zakorkowanym Wyszkowie. A zwycięska firma zapewne wnioskowałaby o przedłużenie terminu robót, gdyż w tych warunkach nie byłaby w stanie ukończyć ich na czas.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku