Prowadzisz firmę w Mazowieckiem? Zyskaj do 85% refinansowania na ogniwa fotowolt...

Wydarzenia

Prowadzisz firmę w Mazowieckiem? Zyskaj do 85% refinansowania na ogniwa fotowolt...

06.11.2018
autor: Red.
Ruszają nabory w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. mazowieckiego, w ramach którego możesz starać się o zwrot nawet 85% na inwestycję w fotowoltaikę. Spiesz się, czasu nie zostało wiele.

Mazowieckie inwestuje w OZE. Głównym beneficjentem firmy

Samorząd woj. mazowieckiego uruchomił właśnie program Działanie 4. Odnawialne źródła energii (OZE), dzięki któremu przedsiębiorcy mogą starać się o pokrycie do 85% kosztów zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych.

Każda firma, spełniająca warunki konkursowe może wnioskować o dofinansowanie w wysokości nawet 1,5 miliona złotych. Wnioski w ramach mazowieckiego programu OZE można już składać (o warunkach czytaj w ogłoszeniu PMA.04.01.00-IP.01-14-051/17).

Po co panele fotowoltaiczne w mojej firmie?

Instalacja paneli fotowoltaicznych to w praktyce:

 1. Do 70% niższe rachunki z energię elektryczną dla każdej firmy

  Instalacje fotowoltaiczne to w praktyce 60-80% niższe zużycie energii elektrycznej z sieci w zależności od skali inwestycji.
 2. Brak dodatkowych kosztów serwisowania nawet przez kilkadziesiąt lat

  Panele fotowoltaiczne nie wymagają okresowego serwisowania nawet po latach od instalacji. Co ważne – producenci obejmują swoje urządzenia długimi okresami gwarancyjnymi (średnio 25 lat), a awarie należą do rzadkości i wynikają częściej z błędów projektowych firmy instalacyjnej niż niskiej trwałości komponentów z jakich się składają.
 3. Wysoka niezależność od zewnętrznych dostawców energii

  Przedsiębiorstwa o podwyższonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną stają się niezależne od czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim od generalnej polityki cenowej na poziomie regionalnym i ogólnopolskim oraz przestojach w dostawie energii w związku z planowanymi (lub nie) przerwami w pracy ZE.
 4. Budowa Eko-wizerunku przedsiębiorstwa

  Fotowoltaika to realna szansa na wzmocnienie wizerunku firmy jako tej, która wypełnia unijne standardy w zakresie dbałości o otoczenie, a co za tym idzie – wpływa bezpośrednio i pośrednio na decyzje zakupowe klientów w otoczeniu B2B i B2C.
 5. Możliwość wnioskowania o zmianę wielkości zamówionej mocy umownej

  Niższe zużycie energii elektrycznej pochodzącej z sieci daje możliwość złożenia wniosku o zmniejszenie wielkości zamówionej mocy umownej (terminy w jakich przedsiębiorca może wnioskować o zmniejszenie wielkości są indywidualnie ustalane w umowach z dostawcami energii).

Nadwyżka energii to żaden problem. Sprzedasz ją ZE

Profesjonalnie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, która odzwierciedla rzeczywiste potrzeby firmy, pozostaje niezależna od regulacji politycznych. Nadwyżkę energii elektrycznej firma może sprzedać do sieci ZE lub wykorzystać zgodnie z planowaną nowelizacją w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Nowelizacja OZE przyniosła rozliczenia na zasadzie tzw. odpustów, które w zasadniczy sposób podwyższają rentowność wdrożenia instalacji fotowoltaicznych w sektorze przedsiębiorstw.

Wszystkie wdrażane przez nas projekty są realizowane w taki sposób, aby panele w 100% odzwierciedlały potrzeby energetyczne przedsiębiorstwa. Co jednak najważniejsze, gwarantujemy kompleksową obsługę od przygotowania projektu o dotację, przez wdrożenie aż do zmniejszenia rachunków za czarną energię – mówią nam eksperci od fotowoltaiki.

Dla kogo panele fotowoltaiczne, a dla kogo nie?

Szacuje się, że instalacja paneli fotowoltaicznych staje się uzasadniona finansowo przy kosztach za energię elektryczną już na poziomie 500 – 600 złotych netto.

Jeżeli potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego do wdrożenia instalacji fotowoltaicznych - służą do tego specjalne pożyczki prywatne dostępne w wybranych instytucjach pozabankowych. Takie pożyczki oferowane są na preferencyjnych warunkach, a dzięki nim możemy zyskać komfort w postaci dodatkowej gotówki, która pozwoli nam sfinansować naszą inwestycję.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość