Projektują kanalizację na Zakręziu

Wydarzenia

Projektują kanalizację na Zakręziu

17.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zgodnie z zapowiedziami, gmina rozpoczęła prace projektowe kanalizacji na os. Zakręzie. W urzędzie miejskim i w terenie projektanci będą prowadzili uzgodnienia z mieszkańcami.
Zainteresowanie współudziałem w budowie kanalizacji mieszkańcy wyrazili we wrześniu ubiegłego roku. Burmistrz poinformował wówczas, że gmina zapłaci za budowę sieci, ale mieszkańcy będą musieli podpisać porozumienia z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji i ponieść koszt budowy przyłączy. Wpłacenie środków (ok. 1 tys. – 1,5 tys. zł) będzie warunkiem do ogłoszenia przez gminę przetargu na budowę.
Póki co na ten rok gmina zaplanowała prace projektowe. W następujących terminach projektanci będą dokonywali uzgodnień w zakresie lokalizacji podejść kanalizacji do działek prywatnych:
  • 28 lutego (wtorek) w godz. 14 – 18 w urzędzie miejskim, pok. nr 137 
  • 4 marca (sobota) w godz. 9 – 16 w terenie, ulice: Zakręzie numery nieparzyste, Jaśminowa, Malinowa, Wrzosowa, Poziomkowa, Rumiankowa, Truskawkowa
  • 5 marca (niedziela) w godz. 10 – 16 w terenie, ulice: Zakręzie numery parzyste, Jarzębinowa, Kalinowa, Jagodowa
Urzędnicy i projektanci proszą mieszkańców o przybycie do urzędu miejskiego lub obecność w domach we wskazanych terminach. O uzgodnieniach warto również powiadomić sąsiadów i osoby zainteresowane.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mogli skorzystać z dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.
zobacz więcej
Nie da się zapomnieć (foto)

Nie da się zapomnieć (foto)

- Są ludzie, których nie da się zapomnieć. Ks. Stanisław Szulc, człowiek o wielkim sercu, z pewnością do nich należy – mówią parafianie św. Wojciecha. O zmarłym proboszczu będzie przypominać nie tylko kościół u zbiegu ulic Kościuszki, 3 Maja i Sowińskiego, ale też tabliczka na niedawno wybudowanym rondzie, któremu nadano właśnie imię ks. Szulca. W niedzielę 15 stycznia rondo poświęcił ks. biskup Stanisław Stefanek.
zobacz więcej
Świątecznie obdarowani

Świątecznie obdarowani

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia na terenie Wyszkowa odbywały się akcje charytatywne. W zbiórki żywności zaangażowali się uczniowie różnych szkół, organizacje pozarządowe, sportowcy, przedsiębiorcy. Za piękne świąteczne dzieło podziękowania należą się też setkom mieszkańców Wyszkowa, którzy wypełniali kosze w supermarketach mąką, cukrem, kaszą, makaronem, słodyczami. Paczki Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał najbardziej potrzebującym. Trafiły do 438 osób samotnych i rodzin oraz 115 dzieci.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
lesne wrota
lesne wrota
lesne wrota