Wydarzenia

1 / 4

Próg na święto zmarłych (foto)

31.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na ul. Nadgórze, przed wejściem na cmentarz parafialny powstał pokaźny próg spowalniający. O ile sam pomysł nie budzi większych wątpliwości, to czas rozkopania ulicy tuż przed samym Dniem Wszystkich Świętych już tak.
- Ulica została zamknięta, nie można było dojechać – w czwartek, 27 października skarżył się nasz czytelnik. – A przecież to czas, kiedy mnóstwo ludzi udaje się na cmentarz z różnymi rzeczami do sprzątania grobów, zniczami, kwiatami. To uciążliwe, szczególnie dla starszych osób.
Urzędnicy miejscy wyjaśniają, że prace przy budowie progu spowalniającego z kostki betonowej i tak zakończyły się wcześniej niż planowano. Wykonawca uwijał się, by maksymalnie skrócić czas utrudnień, prace trwały do późnych godzin w nocy z czwartku na piątek.
fot. Ewa Elward, urząd miejski
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zostało nas już tylko dwóch

Zostało nas już tylko dwóch

1 września o godz. 11, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, gmina Wyszków zaprasza mieszkańców, przedstawicieli samorządów, środowisk kombatanckich, lokalne organizacje, by wspólnie oddać hołd tym, którzy zginęli w walce o wolność. Krótka uroczystość odbędzie się przed pomnikiem Gloria Victis, u zbiegu ul. Sowińskiego i Pułtuskiej.
Jednym ze świadków tamtych czasów jest Józef Czerwiński, przewodniczący wyszkowskiego koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.
 
zobacz więcej
Turniej bezpieczeństwa (foto)

Turniej bezpieczeństwa (foto)

Tego, jak zachowywać się na drogach, by unikać niebezpieczeństwa mają uczyć nie tylko mandaty. Im większa wiedza i świadomość młodych ludzi, tym większa nadzieja, że na naszych ulicach będzie bezpieczniej. Już po raz 40. organizowany jest Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje powiatowe odbyły się 10 maja na terenie hali WOSiR.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Mieszkańcy się doczekają (foto, wideo)

INTERWENCJA: Mieszkańcy się doczekają (foto, wideo)

Ogromna kałuża rozbryzgująca się na posesje przy ul. Sosnowej jest zmorą mieszkańców. Od lat czekają na reakcję urzędu miejskiego. – Składamy pisma, prosimy. Tyle lat, żeby nic z tym nie zrobić? – nie kryją zawodu. W końcu pojawiło się światełko w tunelu…
zobacz więcej
Zabytki na drodze 62 (foto)

Zabytki na drodze 62 (foto)

Zabytkowe, eleganckie samochody, m.in. jaguary, mercedesy, citroeny, fiaty, volva, warszawy, można było spotkać 17 września  na drogach gmin Wyszków i Somianka. Uczestniczyły w rajdzie jesiennym „Drogą 62”, zorganizowany przez warszawski Klub Antycznych Automobili i Rajdów (CAAR).
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna

Najczęściej komentowane

Akademia Humanistyczna
mrówka maj 2017

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.16% (269 głosów)
43.84% (210 głosów)
fotobudka star