Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatkę na burmistrza. To Ewa Runo

Wydarzenia

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatkę na burmistrza. To Ewa Runo

19.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Ewa Runo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wyszkowa. Partia przedstawiła ją w poniedziałek 19 marca, podczas wielkanocnego spotkania. 
Ewa Runo posiada wykształcenie wyższe magisterskie, a także tytuł doktora nauk leśnych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu matematyki, fizyki i oligofrenopedagogiki, a także kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej. Jest nauczycielem dyplomowanym z czternastoletnim stażem pracy.
Przez 14 lat pracowała w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wyszkowie jako nauczyciel fizyki i matematyki. Była inicjatorką utworzenia Stowarzyszenia „Nasza Zakolejowa”, które działa na rzecz niepełnosprawnych uczniów i ich rodziców. Do dziś pełni funkcję prezesa zarządu organizacji.
Od 1 września 2017 r. jest dyrektorem reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4. Przypomnijmy, że burmistrz Grzegorz Nowosielski wysunął jej kandydaturę, gdy dyrektora nie udało się wyłonić w konkursie.
Ewa Runo jest mieszkanką gminy Rząśnik. Do PiS należy od 3 lat.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kościuszki: utrudnienia na kolejnym rondzie (foto)

Kościuszki: utrudnienia na kolejnym rondzie (foto)

Wraz z kolejnym tygodniem przebudowy drogi krajowej nr 62 rozpoczęły się następne utrudnienia. W poniedziałek 26 września rano częściowo wyłączono z ruchu rondo – skrzyżowanie ul. Serockiej z ul. KEN i al. Piłsudskiego.
zobacz więcej
Strażacy ćwiczyli pod lodem (foto)

Strażacy ćwiczyli pod lodem (foto)

W Wyszkowie we wtorek 7 lutego, tuż po godzinie 10, na zbiorniku wodnym w Skuszewie rozpoczęły się trwające kilka godzin ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego (to jeden z trzech poziomów Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego). Były to ćwiczenia pod lodem i przy utrudnionej widoczności. Uczestniczyły w nich wodno-nurkowe grupy (Warszawa, Płock, Radom, Sokołów Podl., Maków Maz.) oraz sekcje (Ciechanów, Kozienice, Ostrołęka, Przasnysz). Wyszkowska sekcja ratownictwa wodno-nurkowego wykonała te ćwiczenia wcześniej, przygotowując miejsca na wtorkowe ćwiczenia.
zobacz więcej
Problemy nurtujące mieszkańców wsi (foto)

Problemy nurtujące mieszkańców wsi (foto)

Zdzisław Bryk pozostał sołtysem Olszanki. Mieszkańcy wykorzystali obecność burmistrza i starosty, by poruszyć kilka ważnych dla nich spraw, m.in. kwestię niedokończonego chodnika, braku świetlicy wiejskiej, zbyt wysokich cen śmieci. Padła nawet propozycja oddzielenia miasta Wyszkowa od gminy Wyszków.
W weekend wybory odbyły się także w Tulewie i Łosinnie.
zobacz więcej
99 drzew na 99-lecie odzyskania niepodległości (foto)

99 drzew na 99-lecie odzyskania niepodległości (foto)

… posadzili 10 listopada gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 4. W sobotę 11 listopada akcję kontynuowali studenci. Do takiego świętowania ważnej narodowej rocznicy zaprosili Nadleśnictwo Wyszków i Instytut Ochrony Środowiska.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche