Pralnie chemiczne i ich popularność

Wydarzenia

Pralnie chemiczne i ich popularność

19.06.2018
autor: Red.
Na rynku z każdym rokiem pojawia się coraz więcej nowoczesnych modeli pralek domowych. Ich producenci oferują przeróżne programy do prania ubrań, które mają dbać nie tylko o ubrania całej rodziny noszone codziennie, ale także o takie, które wyprodukowane są z tkanin wymagających właściwej pielęgnacji.

Pomimo tego wiele osób wciąż korzysta z usług pralni chemicznych, oddając do nich różnorodne ubrania i bardzo chwaląc sobie ich usługi.

Jakie ubrania do pralni?


Wiele osób oddaje do pralni określone ubrania, uważając że tam zostaną wyprane znacznie lepiej. Do tych, które najczęściej znajdują się na liście ciuchów oddawanych do pralni chemicznej zalicza się garnitury, suknie ślubne i wieczorowe, różnorodne przebrania czy mundury. Nie ma się co temu dziwić, wiele osób kupując je nie sprawdza składu materiałowego. Dopiero w domu, często stojąc przed koniecznością uprania danego ciuszka ze zdziwieniem zauważają, iż na metce jest oznaczenie ze wskazaniem do prania chemicznego. Zazwyczaj powodem jest skład materiału, zawierający domieszkę włókien które nie mogą być prane w tradycyjny sposób. Pralnia chemiczna w większości przypadków stosuje tak zwane pranie na sucho, bez zastosowania wody. Taka metoda doskonale sprawdza się w przypadku dbania o tkaniny wykonane na przykład z jedwabiu, pod wpływem wody bowiem pozostają na nim niezbyt korzystnie wyglądające plamy.

Dlaczego warto wybierać pralnie chemiczne


Zaletą pralni chemicznych jest to, iż stosują one wiele środków, których nie można kupić i wykorzystać w warunkach domowych. Ponadto są opracowane odpowiednie metody wykorzystywanie konkretnych produktów w sytuacji, gdy uporczywa plama nie chce zejść. Kolejną zaletą, jaką mają pralnie jest to, iż wyprane ubrania odbiera się nie tylko dokładnie wyczyszczone, ale także uprasowane. W przypadku wielu ubrań ich prasowanie w warunkach domowych nawet wówczas, gdy pranie jest możliwe w tradycyjnej pralce nastręcza bardzo wielu trudności. Do pralni trafia także wiele ubrań tak zwanych sezonowych, czyli kożuchy, płaszcze, czy nawet sztuczne futra. Metody stosowane obecnie przez pralnie są w stanie poprawić wygląd nawet odzieży wykonanej z naturalnej skóry. Obecnie ilość pralni rośnie, dlatego też nie dziwi fakt, że ceny takich usług stają się dla klientów coraz bardziej atrakcyjne.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spotkanie w sprawie upamiętnienia „Jaskółki” (foto)

Spotkanie w sprawie upamiętnienia „Jaskółki” (foto)

Czwarte spotkanie w sprawie upamiętnienia Stanisława Wróbla ps. Jaskółka, oficera Armii Krajowej, bestialsko zamordowanego przez Niemców w maju 1943 r. (torturowany przez kilka dni nie wydał nikogo), odbyło się 5 września w urzędzie miejskim.
zobacz więcej
Wyniki wszystkich kandydatów do rady powiatu

Wyniki wszystkich kandydatów do rady powiatu

PKW opublikowała wyniki głosowania do rady powiatu. Sprawdź, ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci. Nazwiska wytłuszczone to osoby, które w nowej kadencji będą sprawowały mandat radnego.
zobacz więcej
To było piękne 15 lat (foto)

To było piękne 15 lat (foto)

Po 15 latach szefowania Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Wyszkowie, ppłk Leszek Zbigniew Wieczorek 30 września uroczyście przekazał swoje obowiązki mjr. Robertowi Dymerskiemu, dotychczasowemu swojemu zastępcy. Komendanta pięknie pożegnało ponad sto osób, m.in. samorządowcy z powiatów wyszkowskiego, ostrowskiego i pułtuskiego (teren działania WKU), przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy WKU.  – Te 15 lat było najlepszym okresem mojej służby wojskowej – podsumował podpułkownik.
zobacz więcej
Nie mogą się doczekać

Nie mogą się doczekać

Rodziny, które złożyły wnioski o 500 plus, świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego, nie mogą się doczekać wydania decyzji. „Ogromna ilość zapytań telefonicznych o przygotowanie decyzji powoduje wydłużenie czasu ich przygotowywania” – zauważają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.
zobacz więcej
Zitcom