Pralnie chemiczne i ich popularność

Wydarzenia

Pralnie chemiczne i ich popularność

19.06.2018
autor: Red.
Na rynku z każdym rokiem pojawia się coraz więcej nowoczesnych modeli pralek domowych. Ich producenci oferują przeróżne programy do prania ubrań, które mają dbać nie tylko o ubrania całej rodziny noszone codziennie, ale także o takie, które wyprodukowane są z tkanin wymagających właściwej pielęgnacji.

Pomimo tego wiele osób wciąż korzysta z usług pralni chemicznych, oddając do nich różnorodne ubrania i bardzo chwaląc sobie ich usługi.

Jakie ubrania do pralni?


Wiele osób oddaje do pralni określone ubrania, uważając że tam zostaną wyprane znacznie lepiej. Do tych, które najczęściej znajdują się na liście ciuchów oddawanych do pralni chemicznej zalicza się garnitury, suknie ślubne i wieczorowe, różnorodne przebrania czy mundury. Nie ma się co temu dziwić, wiele osób kupując je nie sprawdza składu materiałowego. Dopiero w domu, często stojąc przed koniecznością uprania danego ciuszka ze zdziwieniem zauważają, iż na metce jest oznaczenie ze wskazaniem do prania chemicznego. Zazwyczaj powodem jest skład materiału, zawierający domieszkę włókien które nie mogą być prane w tradycyjny sposób. Pralnia chemiczna w większości przypadków stosuje tak zwane pranie na sucho, bez zastosowania wody. Taka metoda doskonale sprawdza się w przypadku dbania o tkaniny wykonane na przykład z jedwabiu, pod wpływem wody bowiem pozostają na nim niezbyt korzystnie wyglądające plamy.

Dlaczego warto wybierać pralnie chemiczne


Zaletą pralni chemicznych jest to, iż stosują one wiele środków, których nie można kupić i wykorzystać w warunkach domowych. Ponadto są opracowane odpowiednie metody wykorzystywanie konkretnych produktów w sytuacji, gdy uporczywa plama nie chce zejść. Kolejną zaletą, jaką mają pralnie jest to, iż wyprane ubrania odbiera się nie tylko dokładnie wyczyszczone, ale także uprasowane. W przypadku wielu ubrań ich prasowanie w warunkach domowych nawet wówczas, gdy pranie jest możliwe w tradycyjnej pralce nastręcza bardzo wielu trudności. Do pralni trafia także wiele ubrań tak zwanych sezonowych, czyli kożuchy, płaszcze, czy nawet sztuczne futra. Metody stosowane obecnie przez pralnie są w stanie poprawić wygląd nawet odzieży wykonanej z naturalnej skóry. Obecnie ilość pralni rośnie, dlatego też nie dziwi fakt, że ceny takich usług stają się dla klientów coraz bardziej atrakcyjne.

Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
TAK czy NIE dotacji dla parafii?

TAK czy NIE dotacji dla parafii?

Radni miejscy nie są jednogłośni w kwestii udzielenia dotacji parafii św. Idziego. Parafia zwróciła się o dofinansowanie odnowienia tynków i okładzin architektonicznych kościoła, który wpisany jest do rejestru zabytków.
zobacz więcej
Bezpłatne zajęcia w Gminnej Szkole Rodzenia

Bezpłatne zajęcia w Gminnej Szkole Rodzenia

Przyszłych rodziców gmina Wyszków zachęca do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w Gminnej Szkole Rodzenia. Prowadzą je położne, dietetyk oraz fizjoterapeuta.
zobacz więcej
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Dzień Leszczyny – wspólna inicjatywa sołtysów pięciu Leszczydołów, Starego, Nowin, Działek, Pustek i Podwielątek, został zorganizowany już po raz czwarty. Sołtysi wspólnie życzyli dobrej zabawy wszystkim, którzy mimo dość chłodnej pogody, w niedzielne popołudnie 1 lipca odpowiedzieli na zaproszenie do Leszczydołu Starego. Na pewno tego nie żałowali, bo przecież nie mogły nie podobać się występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” czy uczniów miejscowej szkoły oraz gwiazdy wieczoru Iness. Nie brakowało też innych atrakcji. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom