Pracowity czas dla strażaków

Wydarzenia

Pracowity czas dla strażaków

09.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Panujące od kilku dni plusowe temperatury oraz duże nasłonecznienie sprawiają, że znacznie wzrosła liczba interwencji związanych z gaszeniem pożarów pozostałości roślinnych. Tylko w dniach 4 - 9 kwietnia na terenie powiatu miało miejsce 38 pożarów traw (dla porównania przez ponad 2 miesiące, od 1 lutego do 9 kwietnia - 79 zdarzeń).
W większości przypadków za pożary traw odpowiedzialny jest człowiek. Przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni glebę, spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy przysłania zagrożenia i niebezpieczeństwo zarówno dla środowiska naturalnego, jak również dla zdrowia i mienia. Niejednokrotnie błahy pożar nieużytków może gwałtownie rozprzestrzenić się na tereny zamieszkałe lub obszary leśne.
Pożary traw angażują znaczną liczbę sił i środków ratowniczych. Strażacy prowadzący działania gaśnicze na łąkach i nieużytkach, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Może się zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi związaną z wypalaniem traw, nie dojadą z pomocą na czas tam, gdzie będą bardziej potrzebni.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie będzie strefy kibica

Nie będzie strefy kibica

Ponad 200 tys. zł gminę Wyszków kosztowałaby licencja umożliwiająca wspólne, na placu ratuszowym, obejrzenie meczów reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. – Nie chodzi o to, że nie mamy takiej kwoty, ale jej zapłacenie byłoby nieracjonalne, za takie pieniądze możemy wybudować małe boisko – uważa burmistrz Grzegorz Nowosielski. W weekend 17 – 19 czerwca na telebimie będzie można obejrzeć polskie komedie, bajki, film „Ogniem i mieczem” oraz transmisję z wyszkowskiej gali disco polo.
zobacz więcej
Szkoda pięknych drzew (foto)

Szkoda pięknych drzew (foto)

Nasza redakcja otrzymała od zbulwersowanego czytelnika list, dotyczący wycięcia na początku listopada dwóch dorodnych, będących w bardzo dobrym stanie lip. Posadził je w latach 20. ub. wieku na swojej działce (obejmowała wówczas większy obszar) Władysław Mioduchowski, współzałożyciel huty szkła. Lipy były częścią krajobrazu ul. Henryka Sienkiewicza, teraz zrobiło się tam pusto.
zobacz więcej
Czy podoba się wam nowe przedszkole? Taaak!

Czy podoba się wam nowe przedszkole? Taaak!

Przy udziale wielu gości w czwartek 7 września 2017 r. oficjalnie zostało otwarte Przedszkole nr 2 przy ul. Meliorantów w Wyszkowie. Nowoczesne, energooszczędne przedszkole może przyjąć 144 dzieci (w 6 oddziałach) , ma kolorowe sale z sypialniami na antresolach, tarasami zewnętrznymi, salę gimnastyczną, bezpieczne place zabaw z tartanową nawierzchnią.
zobacz więcej
W jaki sposób działa monitoring wizyjny?

W jaki sposób działa monitoring wizyjny?

Miejsca publiczne są szczególnie narażone na napady, włamania czy kradzieże. Ponadto w tychże miejscach niezwykle często dochodzi do innych szkód, takich jak m.in. pożary.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
manhattan