Poznaj 5 zasad urządzania wnętrz w stylu loft

Wydarzenia

Poznaj 5 zasad urządzania wnętrz w stylu loft

15.11.2019
autor: materiał zewnętrzny
Mieszkania w stylu loft mają ogromny potencjał - dzięki przestrzeni mamy naprawdę wiele możliwości w aranżowaniu. Możemy pójść różnymi drogami, jednak lofty najbardziej lubią się ze stylem industrialnym, ponieważ dzięki niemu najlepiej wykorzystujemy możliwości, jakie nam daje. Jakimi zasadami powinniśmy się kierować przy urządzaniu loftu? Poznaj 5 najważniejszych!

 

Loft - co to takiego?

Zanim poznamy zasady aranżacji loftu w stylu industrialnym, musimy dowiedzieć się, czym właściwie jest loft. To mieszkania znajdujące się w pomieszczeniach starych i opuszczonych fabryk lub magazynów. Są dzięki temu bardzo przestronne i mają dużo światła. Oczywiście, powstają też lofty, które nie znajdują się w pofabrycznych budynkach. Projektantom tak spodobał się ten styl, że prędko zaczęli tworzyć takie aranżacje na przykład w kamienicach (wysoki sufit i duże okna dają podobny efekt). Lofty najbardziej współgrają ze stylem industrialnym, bo jedno i drugie czerpie z tego samego - przez to doskonale się uzupełniają.
 

Kolorystyka

Kolory w lofcie urządzanym w stylu industrialnym są jasno określone. Szarość wraz ze wszystkimi jej odcieniami stanowi niepodważalną podstawę! Może być wszędzie - na ścianie jako beton, jako obicie ogromnego narożnika lub w stalowych dodatkach. Szary jest świetną bazą dla innych kolorów, które doskonale dopełnią całości. Śmiało możemy sięgnąć po czerń i biel pod różnymi postaciami. Dobrze sprawdzą się również żywe barwy, między innymi żółty i turkusowy. Aby jeszcze bardziej podkreślić pofabryczny klimat loftu zdecydujmy się na ścianę w cegle. Dzięki temu sama ściana stanie się niesamowitą ozdobą naszego wnętrza, ale i będzie świetnym tłem dla mebli.
 

Hokery industrialne Loft Decora


Przestrzeń

Jedną z najważniejszych cech wnętrza industrialnego jest dużo wolnej przestrzeni. Zadbajmy więc o to, by nie wprowadzać do loftu zbędnych elementów. Jeśli chcemy ozdobić nasze mieszkanie - sięgnijmy po to, co zajmuje niewiele miejsca. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą plakaty i obrazy na ścianach (świetnie zaprezentują się na betonowej lub ceglanej ścianie) - sięgajmy przede wszystkim po proste grafiki lub zdjęcia fabryk. Innym ciekawym elementem, który w loftowym mieszkaniu z pewnością sprawdzi się rewelacyjnie, jest wysoki blat w kuchni, a przy nim industrialne hokery. Zaoszczędzimy wiele miejsca, dodamy pomieszczeniu lekkości, a przy tym stworzymy klimat nawiązujący nieco do ogromnych fabrycznych stołówek. To świetny sposób na to, by dodatkowo wyróżnić w łatwy i przy tym bardzo praktyczny sposób nasze wnętrze.Materiały

Meble w fabrykach i magazynach cechują się niezwykłą wytrzymałością. Dlatego przy wybieraniu mebli do loftu kierujmy się przede wszystkim tym, czy są solidne. Osiągniemy to za sprawą wysokiej jakości materiałów, na przykład szkła czy metalu. Podstawą jednak jest lite drewno i stal - meble wykonane z tych materiałów cieszą się wyjątkową trwałością. Zainwestowanie w dobrej jakości meble daje nam gwarancję tego, że zostaną z nami na dłużej.
 

Meble

Jakie dokładnie meble powinny znaleźć się w lofcie? Te, które są nam najbardziej potrzebne - styl industrialny nie lubi zbędnych dodatków i dekoracji. Tutaj króluje wolna przestrzeń, której nie należy wypełnić po brzegi bibelotami. Dlatego skupmy się na podstawach. Stół w jadalni i mniejszy stolik kawowy muszą być wykonane z solidnych materiałów, dlatego stoliki industrialne Loft Decora sprawdzą się fantastycznie. To wokół nich toczy się nasze domowe życie, dlatego powinny być wygodne i łatwe w czyszczeniu. Podobnie z regałami - skoro mają nawiązywać do tych z fabryk i magazynów, najlepiej, jeśli będą zrobione ze stali i drewna. Dzięki temu prosty mebel sam stanie się świetną ozdobą wnętrza w stylu loft.
 

Oświetlenie

Lofty są zazwyczaj bardzo jasne - to za sprawą dużych okien. Jednak pomieszczenia wymagają dodatkowego światła. Niezbędnym elementem każdego wnętrza w stylu industrialnym są lampy nawiązujące do ogromnych, fabrycznych reflektorów. Dają dużo światła, a przy tym stanowią doskonały element dekoracyjny. Ciekawie prezentują się też wiszące z sufitu żarówki na kablach. Jednak absolutnym must-have loftu są stojące, duże lampy. To właśnie dzięki nim nadamy wnętrzu przytulności i ciepła. 

Wnętrza w stylu loft

Aranżacja loftu nie wymaga od nas wiele. Nie musimy silić się przy wyborze dodatków czy kolorów. Inwestycja w dobrej jakości meble da nam gwarancję tego, że zostaną z nami na dłużej. Ich ponadczasowość i uniwersalność sprawia, że możemy korzystać z nich latami. Bazując na konkretnych elementach stylu industrialnego, jesteśmy w stanie stworzyć loft, którego efekt zachwyci naszych gości, a nam będzie dawał każdego dnia mnóstwo przyjemności.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Senior na drodze

Senior na drodze

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja zapraszają seniorów na spotkanie, które odbędzie się 23 lipca w sali konferencyjnej starostwa. Spotkania w całym kraju organizowane są w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Trzy życiowe praktyki, które przynoszą radość

ŻYCIE W PEŁNI: Trzy życiowe praktyki, które przynoszą radość

Nie tylko psychologowie, ale i babcie i dziadkowie, którzy życie poznali przez doświadczenie – prawdziwego szczęścia polecają szukać w małych gestach, małych czynach, cieszeniu się z małych rzeczy oraz życiu w umiarze. Wcale nie trzeba wiele posiadać, by po prostu być i to być szczęśliwym.
zobacz więcej
Na straży tradycji (foto)

Na straży tradycji (foto)

Gościem Klubu Obywatelskiego 11 lipca był gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, członek Zarządu Głównego ZOSP RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito”, doktor honoris causa (za osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz twórczej współpracy międzynarodowej na rzecz nowatorskich rozwiązań w ratownictwie i ochronie ludności) Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Na spotkaniu mówił o straży pożarnej, ochotniczej i zawodowej, o jej tradycjach, ale też o współczesności i wprowadzanych obecnie zmianach.
zobacz więcej
Samorząd a niezależne media lokalne

Samorząd a niezależne media lokalne

Media zwane „czwartą władzą” pełnią funkcję kontrolną wobec każdej innej władzy, także tej samorządowej. Jakie są realia funkcjonowania, cele i perspektywy niezależnych mediów lokalnych? Czy wspólna egzystencja zawsze musi być trudna?
zobacz więcej
Zitcom