Powiat zapłaci odszkodowanie

Wydarzenia

Powiat zapłaci odszkodowanie

09.06.2016
autor: Ewa Elward
Powiat zapłaci wykonawcy odszkodowanie w wys. 130.549 zł za roboty dodatkowe wykonane w 2011 r. Przyczyną spraw sądowych była niepełna dokumentacja, przez co prace dodatkowe nie zostały wliczone w specyfikację robót.
Firma Eurovia Polska, uczestnicząca w budowie drogi powiatowej Turzyn-Długosiodło-Ostrołęka w Blochach, decyzją sądu otrzyma odszkodowanie za roboty dodatkowe wykonane w 2011 r. Na odszkodowanie składają się: kwota główna 79.637 zł, odsetki 38.870 zł i koszty postępowania – 12.042 zł. 
Umowa opiewała na blisko 3 mln zł. Już w trakcie realizacji ujawniły się błędy projektowe, poprawki wykonał projektant wyłoniony w przetargu. Wykonawca jednak nie zadbał o dopełnienie formalności, nie wystąpił np. o aneksowanie umowy czy sporządzenie odrębnej na roboty dodatkowe. Później domagał się zapłaty w wysokości ok.120 tys. zł, na co zarząd powiatu nie zgodził się. Podwykonawca wytoczył sprawę głównemu wykonawcy o uregulowanie należności i przegrał. Wtedy zwrócił się do powiatu o zapłatę, proces trwał 2 lata. Ostateczną wysokość odszkodowania ustalił biegły. Skargę uznano, mimo wadliwie napisanego pozwu, ponieważ prace zostały wykonane. Roszczenie było więc zasadne, bo za pracę należy się zapłata. W tego typu przypadkach sądy zazwyczaj oddalają apelacje, dlatego powiat nie będzie odwoływał się od wyroku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Filmy młodzieży o Wyszkowie

Filmy młodzieży o Wyszkowie

Do 22 maja można zgłaszać się do Przeglądu Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Nie szukaj daleko bohaterów”. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia ubiegłorocznych zwycięskich filmów.
zobacz więcej
Oaza zieleni

Oaza zieleni

Naprawę podjazdu dla osób niepełnosprawnych i aranżację kącika zieleni przy wejściu do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu z Fundacji Tesco oraz klientom sieci, którzy zagłosowali na wyszkowski projekt.
zobacz więcej
Regały półkowe do składowania drobnych produktów

Regały półkowe do składowania drobnych produktów

W przypadku składowania dużych ilości małych i zróżnicowanych produktów należy zaprojektować system magazynowy, który zapewni bezpieczeństwo towarów przy jednoczesnym dostępie do każdej składowanej jednostki. Szybkość procesu kompletacji zamówień to absolutny priorytet. Odpowiednią wydajność procesu logistycznego jest w stanie zagwarantować rozwiązanie szyte na miarę, takie jak antresola magazynowa lub regały magazynowe półkowe. Duże centra dystrybucyjne z powodzeniem korzystają z takich rozwiązań, a do wsparcia zadań transportowych używają elektrycznych wózków paletowych.
zobacz więcej
Wspaniały prezent (foto)

Wspaniały prezent (foto)

Fantastyczny prezent podopieczni Domów dla Dzieci otrzymali od Quad/Graphics. W sobotę 6 kwietnia przekazano zewnętrzną siłownię, a pracownicy firmy, wraz z mieszkańcami Domów dla Dzieci, wykorzystując piękną pogodę, urządzali ogród.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom