Poważny wypadek na „ósemce” (foto)

Wydarzenia

Poważny wypadek na „ósemce” (foto)

17.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w nocy z 14 na 15 sierpnia w Knurowcu. Podczas długiego weekendu wydarzyło się też 14 kolizji.
Do groźnego zderzenia dwóch aut doszło na drodze krajowej ok. godz. 2 w nocy. Kierujący fiatem seicento 19-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, czołowo zderzył się citroenem berlingo, którym kierowała 20-letnia obywatelka Białorusi. Do szpitala trafili poważnie ranni kierowca fiata i troje jego pasażerów.
W ciągu długiego weekendu (11 – 15 sierpnia) policjanci skontrolowali stan trzeźwości 761 kierujących, z których 3 wsiadło za kierownicę po pijanemu. Funkcjonariusze przeprowadzili 164 kontroli drogowych; 139 kierowców zostało ukaranych mandatami.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Biorę odpowiedzialność za dane 31 tysięcy mieszkańców

Biorę odpowiedzialność za dane 31 tysięcy mieszkańców

Gmina Wyszków nie podjęła jeszcze decyzji, czy udostępni Poczcie Polskiej spis wyborców. Urząd zasypywany jest mejlami z różnymi opiniami na ten temat, wśród których nie brakuje oświadczeń od mieszkańców, że nie życzą sobie, by samorząd udostępnił ich dane poczcie.
zobacz więcej
Jesteśmy za panią Moniką. Innych kandydatów nie chcemy (foto)

Jesteśmy za panią Moniką. Innych kandydatów nie chcemy (foto)

- Nie jestem sołtysem dla korzyści, robię to z przyjemności. Dopóki nie zostałam sołtysem, nie myślałam, że jestem społecznikiem – mówiła na niedzielnym zebraniu sołtys Monika Bieżuńska. Mieszkańcy Leszczydołu Starego na zebraniu wiejskim 24 marca docenili jej pracę w minionej kadencji i jednomyślnie wybrali na nową, pięcioletnią kadencję. Była jedyną kandydatką.
zobacz więcej
Zmarł ksiądz Wojciech Borkowski

Zmarł ksiądz Wojciech Borkowski

W środę 24 sierpnia wieczorem, w wieku 83 lat, zmarł ks. Wojciech Borkowski. Przez 58 lat kapłaństwa pełnił w Kościele wiele funkcji, ale przez wyszkowian zostanie zapamiętany przede wszystkim jako proboszcz najstarszej wyszkowskiej parafii św. Idziego. Był nim przez 19 lat, w Wyszkowie pełnił kapłańską służbę przez 34 lata.
Pogrzeb księdza kanonika odbędzie się w najbliższą sobotę.
zobacz więcej
Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

- Zaczynamy rok szkolny z niepokojem. Wsłuchujemy się w słowa pani minister, ale czekamy na projekt ustawy – tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w którym spodziewana jest reforma szkolnictwa, mówi zastępczyni burmistrza. A w ubiegłym tygodniu minister edukacji zapowiedziała m.in., że rząd odchodzi od koncepcji tworzenia szkół powszechnych, pozostaje przy 8-klasowych podstawówkach i likwidacji gimnazjów.
Zmiany dotkną głównie gminną oświatę; w powiatowej, gdzie uczniów będzie więcej, są powody do zadowolenia. Nic dziwnego, że starosta zapewnia: - Traktujemy to jak wyzwanie, ale nie tragedię.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom