Potrącenie rowerzystki

Wydarzenia

Potrącenie rowerzystki

16.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Z niewielkimi obrażeniami ciała do szpitala trafiła rowerzystka potrącona we wtorek 15 stycznia po zmroku. Kierowca nie zachował bezpiecznej odległości, ale rowerzystka jechała bez oświetlenia.
Do zdarzenia doszło w miejscowości Zalas, gmina Długosiodło, tuż po godzinie 17. Z wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 52-letni kierowca daewoo, mieszkaniec gm. Długosiodło, poruszając się po zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył roweru 51-letniej mieszkanki tej samej gminy. Jednak rower, którym poruszała się kobieta, nie posiadał wymaganego oświetlenia. Kierujący byli trzeźwi. Rowerzystka z ogólnymi potłuczeniami została przetransportowana do szpitala.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i koncentracji na drodze oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Najechanie na tył innego pojazdu to częsta przyczyna zdarzeń drogowych, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych, kiedy droga jest zaśnieżona i oblodzona. 
Policjanci przypominają również, że rower, tak jak inne pojazdy uczestniczące w ruchu drogowym, musi być wyposażony w światła!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom