Porządkują reklamowy bałagan

Wydarzenia

Porządkują reklamowy bałagan

04.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Urzędnicy miejscy przeprowadzili kontrolę reklam znajdujących się w pasach dróg gminnych i okazało się, że większość umieszczono nielegalnie. Właściciele mają miesiąc na ich usunięcie. Gotowy jest też projekt uchwały mającej porządkować przestrzeń publiczną, sytuowanie reklam i wygląd budek usługowo-handlowych. Po uzgodnieniach z różnymi instytucjami projekt przejdzie konsultacje społeczne.
W maju tego roku radni zdecydowali o przystąpieniu do prac nad uchwałą, która ostatecznie uporządkuje kwestię reklam i elementów małej architektury, do których należą m.in. budynki handlowo-usługowe. W wydziale zagospodarowania przestrzennego powstał właśnie projekt nowych przepisów. Co ważne, nie przewiduje wprowadzenia podatku od reklam. Generalnie dzieli Wyszków na dwie części. W pierwszej, obejmującej większość miasta, zostanie wprowadzony całkowity zakaz reklam wolnostojących i na obiektach; dozwolone będą tylko szyldy. Co ważne, podobne obostrzenia będą dotyczyły również wjazdów do Wyszkowa, gdzie aż roi się od dużych tablic reklamowych. Innymi prawami będzie rządziła się dzielnica przemysłowa, gdzie dozwolone mają być zarówno reklamy wolnostojące, jak i na obiektach oraz oczywiście szyldy. 
Nowe przepisy mają regulować również zasady budowy ogrodzeń i funkcjonowania obiektów małej architektury. Budki będą musiały dostosować się do przedstawionej wizualizacji (uchwała będzie przewidywała najprawdopodobniej dwie przygotowane przez architekta propozycje).
Miesiąc mają przedsiębiorcy, którzy nielegalnie umieścili reklamy w pasach drogowych. Zgody urząd wydał zaledwie w kilku przypadkach. Podczas kontroli urzędnicy wskazali 18 miejsc, gdzie reklamy pojawiły się, mimo braku stosownego pozwolenia. Znajdują się przy ul. Sikorskiego, Piłsudskiego, Leśnej, Białostockiej, Centralnej i Pułtuskiej. 
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Nowego Wyszkowiaka już w sklepach i kioskach
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość