Poprawią drogę do Nowin

Wydarzenia

Poprawią drogę do Nowin

09.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Wyszków dofinansuje kwotą 60 tys. zł przebudowę drogi Wyszków – Leszczydół-Nowiny, od przejazdu kolejowego do ul. Akacjowej. Pozostałą kwotę wyłożą powiat i Nadleśnictwo Wyszków.
- Niełatwo prosić, ale taka już nasza rola – na ostatniej sesji do radnych miejskich zwrócił się wicestarosta Adam Mróz. - Nasz osiemdziesięciokilkumilionowy budżet ma 24 mln własnych dochodów. Pomoc otrzymujemy za każdym razem, kiedy o nią prosimy. Dziękujemy za dotychczasową współpracę.
Na początku roku starostwo wystąpiło do Nadleśnictwa Wyszków (przy tej drodze znajduje się jego siedziba) o wsparcie remontu drogi. - Nadleśnictwo najczęściej dofinansowuje kwotą ok. 200 tys. zł. Po wakacjach kwota została potwierdzona. Na tej drodze do zrobienia został odcinek do ul. Akacjowej. Ceny poszły w górę. Firmy przekraczają kosztorysy inwestorskie, stąd nasza szybka prośba - wyjaśniał Adam Mróz.
Do dofinansowywania inwestycji powiatowych radni miejscy nie podchodzą z entuzjazmem. – Mamy inne potrzeby drogowe, np. w Leszczydole-Działki – i tym razem zauważył Jan Abramczyk.
- Szkoda, żeby ten odcinek nie został wykonany. Ile zimą jest kolizji między nadleśnictwem a przejazdem kolejowym – przekonywał z kolei Wojciech Rojek. - Te 60 tys. zł to nic w porównaniu z tym, żeby ta droga nie została zrobiona. Trzeba ją wybudować.
Ostatecznie radni wyrazili zgodę na dofinansowanie. Obecnie ten odcinek ma szerokość 4,85 m. – Jest niewystarczająca, trzeba ją poszerzyć do 6 m. To teren leśny, nieoświetlony. Jest naprawdę niebezpiecznie. To nie jest technologicznie złożona robota. Po przetargu mamy kwotę 467 tys. na odcinek 1.200 metrów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Levert
Levert
manhattan