Poprawią drogę do Nowin

Wydarzenia

Poprawią drogę do Nowin

09.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Wyszków dofinansuje kwotą 60 tys. zł przebudowę drogi Wyszków – Leszczydół-Nowiny, od przejazdu kolejowego do ul. Akacjowej. Pozostałą kwotę wyłożą powiat i Nadleśnictwo Wyszków.
- Niełatwo prosić, ale taka już nasza rola – na ostatniej sesji do radnych miejskich zwrócił się wicestarosta Adam Mróz. - Nasz osiemdziesięciokilkumilionowy budżet ma 24 mln własnych dochodów. Pomoc otrzymujemy za każdym razem, kiedy o nią prosimy. Dziękujemy za dotychczasową współpracę.
Na początku roku starostwo wystąpiło do Nadleśnictwa Wyszków (przy tej drodze znajduje się jego siedziba) o wsparcie remontu drogi. - Nadleśnictwo najczęściej dofinansowuje kwotą ok. 200 tys. zł. Po wakacjach kwota została potwierdzona. Na tej drodze do zrobienia został odcinek do ul. Akacjowej. Ceny poszły w górę. Firmy przekraczają kosztorysy inwestorskie, stąd nasza szybka prośba - wyjaśniał Adam Mróz.
Do dofinansowywania inwestycji powiatowych radni miejscy nie podchodzą z entuzjazmem. – Mamy inne potrzeby drogowe, np. w Leszczydole-Działki – i tym razem zauważył Jan Abramczyk.
- Szkoda, żeby ten odcinek nie został wykonany. Ile zimą jest kolizji między nadleśnictwem a przejazdem kolejowym – przekonywał z kolei Wojciech Rojek. - Te 60 tys. zł to nic w porównaniu z tym, żeby ta droga nie została zrobiona. Trzeba ją wybudować.
Ostatecznie radni wyrazili zgodę na dofinansowanie. Obecnie ten odcinek ma szerokość 4,85 m. – Jest niewystarczająca, trzeba ją poszerzyć do 6 m. To teren leśny, nieoświetlony. Jest naprawdę niebezpiecznie. To nie jest technologicznie złożona robota. Po przetargu mamy kwotę 467 tys. na odcinek 1.200 metrów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku