Policyjna odprawa (foto)

Wydarzenia

Policyjna odprawa (foto)

08.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Odprawa roczna, z udziałem I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Zbigniewa Mikołajczyka, odbyła się w piątek 8 lutego w wyszkowskiej komendzie.
W spotkaniu uczestniczyli także starosta Jerzy Żukowski, przewodniczący rady powiatu Waldemar Sobczak, wójtowie: gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, Długosiodło Stanisław Jastrzębski, Rząśnik Paweł Kołodziejski, Somianka Andrzej Żołyński, Zabrodzie Krzysztof Jezierski, sekretarz gminy Wyszków Anna Gołębiewska oraz prokurator rejonowy Krzysztof Jeziorski i przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z policją.
Komendant powiatowy insp. Michał Toporkiewicz odniósł się do bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wyszkowskiego i szczegółowo omówił wyniki pracy osiągnięte przez policjantów poszczególnych wydziałów w 2018 roku. Podkreślił, że poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu wzrasta systematycznie z roku na rok. W minionym roku spadła dynamika przestępstw oraz wzrosła wykrywalność zarówno ogólna, jak i wykrywalność przestępczości kryminalnej. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym odnotowaliśmy mniej wypadków, mniej osób rannych i zabitych. Ten obszar bezpieczeństwa na drodze jest jednym z priorytetów wyszkowskich policjantów.
Wyniki pracy mazowieckich policjantów przedstawił mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk. Odniósł się również do efektów służby wyszkowskich funkcjonariuszy i zwrócił uwagę na ostatnie badania opinii publicznej, w których policja jest najlepiej ocenianą instytucją przez społeczeństwo (74%).
Pracę wyszkowskich funkcjonariuszy dobrze ocenił również starosta Jerzy Żukowski. Podziękował im za zaangażowanie w służbie na rzecz społeczeństwa. Podziękowania za wzorową współpracę przekazał także mł. bryg. Marek Krzyżański, komendant PSP w Wyszkowie.

O podsumowaniu pracy wyszkowskiej policji w 2018 r. pisaliśmy TUTAJ
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Retinopatia cukrzycowa – co to za choroba?

Retinopatia cukrzycowa – co to za choroba?

Retinopatia cukrzycowa to groźna choroba oczu, będąca powikłaniem cukrzycy. Jeśli nie wdroży się odpowiedniego leczenia, schorzenie może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Cukrzycy powinni więc mieć się na baczności i regularnie kontrolować stan swoich oczu. Jak rozpoznać tę chorobę? Na czym polega leczenie retinopatii cukrzycowej? Odpowiadamy w poniższym artykule.
zobacz więcej
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Pierwszą rocznicę ustanowienia Sanktuarium św. Rodziny parafia św. Rodziny obchodziła w niedzielę 18 marca. – Nasze modlitwy, które kierujemy do Boga, od dziś będą wzmocnione piękną muzyką – podkreślił kustosz sanktuarium ks. Kazimierz Wądołowski. Organy poświęcił podczas sumy ks. bp Janusz Stepnowski, który przewodniczył Mszy św., wygłosił też homilię.
zobacz więcej
Jeszcze jeden wyjątkowy gość

Jeszcze jeden wyjątkowy gość

„Lato z Radiem” zaprasza na spotkanie z Tomem Justyniarskim podróżnikiem, obrońcą zwierząt, znanym pisarzem: sobota 8 lipca, stadion miejski, w godz. 14-18.
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku