Policyjna odprawa (foto)

Wydarzenia

Policyjna odprawa (foto)

08.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Odprawa roczna, z udziałem I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Zbigniewa Mikołajczyka, odbyła się w piątek 8 lutego w wyszkowskiej komendzie.
W spotkaniu uczestniczyli także starosta Jerzy Żukowski, przewodniczący rady powiatu Waldemar Sobczak, wójtowie: gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, Długosiodło Stanisław Jastrzębski, Rząśnik Paweł Kołodziejski, Somianka Andrzej Żołyński, Zabrodzie Krzysztof Jezierski, sekretarz gminy Wyszków Anna Gołębiewska oraz prokurator rejonowy Krzysztof Jeziorski i przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z policją.
Komendant powiatowy insp. Michał Toporkiewicz odniósł się do bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wyszkowskiego i szczegółowo omówił wyniki pracy osiągnięte przez policjantów poszczególnych wydziałów w 2018 roku. Podkreślił, że poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu wzrasta systematycznie z roku na rok. W minionym roku spadła dynamika przestępstw oraz wzrosła wykrywalność zarówno ogólna, jak i wykrywalność przestępczości kryminalnej. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym odnotowaliśmy mniej wypadków, mniej osób rannych i zabitych. Ten obszar bezpieczeństwa na drodze jest jednym z priorytetów wyszkowskich policjantów.
Wyniki pracy mazowieckich policjantów przedstawił mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk. Odniósł się również do efektów służby wyszkowskich funkcjonariuszy i zwrócił uwagę na ostatnie badania opinii publicznej, w których policja jest najlepiej ocenianą instytucją przez społeczeństwo (74%).
Pracę wyszkowskich funkcjonariuszy dobrze ocenił również starosta Jerzy Żukowski. Podziękował im za zaangażowanie w służbie na rzecz społeczeństwa. Podziękowania za wzorową współpracę przekazał także mł. bryg. Marek Krzyżański, komendant PSP w Wyszkowie.

O podsumowaniu pracy wyszkowskiej policji w 2018 r. pisaliśmy TUTAJ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku