Policjanci dzielą się maseczkami (foto)

Wydarzenia

Policjanci dzielą się maseczkami (foto)

17.04.2020
autor: KPP Wyszków
Już ponad 700 maseczek ochronnych przekazało wyszkowskim policjantom Starostwo Powiatowe.
 
Stan epidemii nakłada na policjantów dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi, dlatego patrole kierowane do służby wyposażone są w środki ochrony. W radiowozach dodatkowo znajdują się specjalne kombinezony i gogle, których policjanci używają, mając kontakt z osobą, wobec której istnieje prawdopodobieństwo zarażenia COVID 19.
Oprócz zasobów własnych, policjanci otrzymują wsparcie także z innych źródeł. Dokładnie 720 maseczek ochronnych wyszkowskim policjantom przekazało starostwo. Teraz, kiedy zasłanianie ust i nosa jest już obowiązkowe dla wszystkich, policjanci dzielą się maseczkami z mieszkańcami naszego powiatu.
100 granatowych maseczek wyszkowscy policjanci otrzymali też od firmy Salem Desing Studio️. - To super gest solidarności oraz zrozumienia nie tylko sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, ale też trudnej służby policjantów - dziękują funkcjonariusze.
Przypominamy, że od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Można to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chronimy siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom