Policjanci chorują (protestują)

Wydarzenia

Policjanci chorują (protestują)

07.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W całym kraju protest policjantów przybiera na sile. Na zwolnieniach lekarskich przebywa ok. 25% funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. - Ciągłość służby jest zapewniona - zaznacza komendant insp. Michał Toporkiewicz.
Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a z różnych części kraju docierają niepokojące informacje o braku funkcjonariuszy na ulicach. We wtorek po południu w wyszkowskiej komendzie na zwolnieniach przebywało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, ok. 25% zatrudnionych. W środę rano ta liczba nie wzrosła. To głównie policjanci ruchu drogowe i prewencji. - Sporo - przyznaje komendant wyszkowskiej policji - ale służbę mamy zapewnioną. Jesteśmy na ulicach, nie ma zagrożenia. Więcej służb mają przełożeni.
Postulaty protestujących policjantów:
dodatkowe pieniądze na podwyżki – 650 zł na każdego funkcjonariusza (MSWiA godzi się na 253 zł od przyszłego roku)
emerytura po 15 latach służby, obecnie po 25 latach i po 55. roku życia (ministerstwo gotowe zrezygnować z progu 55 lat)
odmrożenie waloryzacji pensji
pełna odpłatność za nadgodziny i służbę w dni wolne od pracy (ministerstwo godzi się na odpłatne nadgodziny)
zrównanie statusu emerytalnego policjantów przyjętych przed i po 1999 r.
pełna wypłata za czas zwolnienia lekarskiego poniżej 30 dni (jest zgoda resortu)
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ruch wahadłowy na Białostockiej

Ruch wahadłowy na Białostockiej

Ruch wahadłowy na ul. Białostockiej od 10 września – informuje wyszkowska policja. 
zobacz więcej
Skradli serca wyszkowian (foto)

Skradli serca wyszkowian (foto)

Nie trzeba być znawcą muzyki, by docenić Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Koncert w wyszkowskiej hali WOSiR był wspaniałym, bardzo różnorodnym show, na które złożyły się zarówno utwory patriotyczne, operetkowe, jak i hity muzyki rozrywkowej ze znanych filmów muzycznych.
zobacz więcej
Będzie lodowisko

Będzie lodowisko

Radni miejscy przeznaczyli w budżecie środki na uruchomienie, od 1 grudnia, sztucznego lodowiska. Z uwagi na prowadzone na pl. Miejskim prace, lodowisko będzie zlokalizowane na prywatnych działkach u zbiegu ul. Chopina i Sowińskiego.
zobacz więcej
100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w całej Polsce w szkołach i przedszkolach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Tak było też w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Wspólne wykonanie czterech zwrotek hymnu w obecności sztandaru szkoły rozpoczęło uroczystą akademię, która przypomniała burzliwe 100 lat niepodległości poprzez śpiew. – Dziś chcemy, żeby te pieśni były ciągle żywe w naszych sercach i pamięci. Z tego powodu pragniemy świętować rocznicę niepodległości właśnie w ten sposób – poprzez śpiew. Chcemy, aby nasze wspólne śpiewanie dziś, tutaj, na tej sali, było hołdem, jaki złożymy tym, którzy w wielkim trudzie wywalczyli nam wymarzoną niepodległość – podkreślili uczniowie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku