Policja ostrzega przed włamaniami do mieszkań!

Wydarzenia

Policja ostrzega przed włamaniami do mieszkań!

06.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W weekend wyszkowscy policjanci przyjęli aż cztery zgłoszenia włamań do mieszkań. Złodzieje nie kryli się pod osłoną nocy. Zawiodły więc nie tylko zabezpieczenia drzwi wejściowych i balkonowych, ale też sąsiedzka czujność…
W piątek po południu mieszkanka ul. Okrzei w Wyszkowie zgłosiła kradzież sprzętu elektronicznego oraz pieniędzy. Sprawcy dostali się do jej mieszkania w biały dzień (!), uszkadzając zamki w drzwiach wejściowych.
Następnego dnia policjanci przyjęli zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem do dwóch domów jednorodzinnych w Wyszkowie, do jednego z nich włamano się w godzinach popołudniowych. W obu przypadkach złodzieje weszli do środka po uszkodzeniu drzwi balkonowych, a interesowało ich głównie złoto.
Również biżuteria padła łupem złodziei, którzy w sobotę w godzinach popołudniowych przez podważenie drzwi balkonowych włamali się i splądrowali dom jednorodzinny w gminie Somianka. Łączna suma strat powstałych na skutek skradzionych i zniszczonych przedmiotów to kwota około 25 tys. zł.
Policja apeluje przede wszystkim o lepsze zabezpieczanie mieszkań i sąsiedzką czujność. Drzwi, okna oraz wejścia balkonowe należy zabezpieczać tak, by nie były łatwe do otwarcia. Najlepiej stosować tylko atestowane zamki. Złodziei zniechęcają systemy alarmowe czy rolety antywłamaniowe. Jednym z najlepszych zabezpieczeń przed złodziejami jest… sąsiad. Dlatego nie wolno pozostawać biernym w obliczu niepokojących sytuacji. Nie wahajmy się, od razu informujmy najbliższa jednostkę policji, dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112. W przypadku włamania nie należy niczego dotykać, sprzątać, przeglądać rzeczy, aby ustalać, co zginęło – w ten sposób można zatrzeć ślady pozostawione przez włamywacza.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość