Podzieleni na komisje

Wydarzenia

Podzieleni na komisje

05.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W rozpoczynającej się kadencji radni miejscy będą pracowali w aż siedmiu komisjach.
Rada miejska powołała dwie komisje obligatoryjne. Od nowej kadencji samorządowcy muszą wybrać spośród siebie nie tylko komisję rewizyjną, ale też skarg i wniosków. Nie mogą do nich należeć przewodniczący i wiceprzewodniczący rady, ale muszą przedstawiciele klubów radnych, z czego skorzystał nowo utworzony klub radnych Masz Wybór. 
Zadaniem komisji rewizyjnej jest kontrola burmistrza i jednostek organizacyjnych gminy, przeprowadzanie kontroli na zlecenie rady gminy, opiniowanie wykonania budżetu i występowanie z wnioskiem o udzielenie lub nieudzielenie burmistrzowi absolutorium.
Skład komisji rewizyjnej rada miejska przyjęła jednogłośnie: Marek Tauter, Wojciech Rojek, Adam Szczerba, Paweł Turek i Piotr Pokraśniewicz. Radni nie byli tak zgodni w kwestii wyboru przewodniczącego komisji.
Eugeniusz Zaremba zgłosił Piotra Pokraśniewicza (PiS): - Człowiek uczciwy, pierwszy raz w radzie. Będzie prowadził komisje uczciwie, sumiennie, bez obciążeń.
Kandydaturę Adama Szczerby (Masz Wybór) zgłosił Bogdan Osik: - Ma duże doświadczenie w samorządzie, to bardzo uczciwy człowiek.
Głosowanie wygrał Piotr Pokraśniewicz, zdobywając 16 głosów.
Po raz pierwszy radni powołali komisję skarg, wniosków i petycji, której zadania są zbieżne z tymi komisji rewizyjnej: rozpatrywanie skarg na działanie burmistrza i jednostek organizacyjnych gminy, wniosków i petycji składanych przez mieszkańców.
Chętnych do udziału w nowej komisji nie było. Ostatecznie utworzyli ją: Bogdan Osik, Grzegorz Wyszyński, Mateusz Śniadała, Andrzej Lewandowski, Waldemar Paradowski, Czesław Lach i Dariusz Glinka. W wyborach przewodniczącego Czesław Lach (Wspólnota Samorządowa) uzyskał 16 głosów, Bogdan Osik (Masz Wybór) – 4.
Przewodniczącym komisji finansów i gospodarki został Jan Abramczyk (Monika Bieżuńska zgłosiła Bogdana Kuchtę, ale ten nie zgodził się kandydować). Komisję tworzą również: Monika Bieżuńska, Danuta Kukwa, Czesław Lach, Bogdan Kuchta, Radosław Biernacki i Waldemar Paradowski.
Skład komisji promocji i kultury: Bogdan Osik, Mateusz Śniadała, Radosław Biernacki, Matek Tauter, Andrzej Lewandowski, Piotr Pokraśniewicz i Wojciech Rojek (przewodniczący).
Komisja oświaty i spraw społecznych: Elżbieta Piórkowska, Jan Abramczyk, Mariola Brzezińska, Eugeniusz Zaremba, Dariusz Glinka, Monika Bieżuńska i Grzegorz Wyszyński (przewodniczący).
Komisja rozwoju miasta i wsi oraz pozyskiwania środków zewnętrznych: Adam Szczczerba, Paweł Turek, Mariola Brzezińska, Bogdan Kuchta, Krzysztof Sobieski, Eugeniusz Zaremba, Danuta Kukwa. Przewodniczącym został Eugeniusz Zaremba uzyskując 15 głosów. Za jego kontrkandydatem Adamem Szczerbą zagłosowało 6 radnych.
Radni utworzyli też komisję inwentaryzacyjną, której obowiązkiem jest akceptacja wniosków o komunalizacji mienia (w mijającym roku komisja spotkała się 10 razy). Skład komisji: Grzegorz Wyszyński, Mariola Brzezińska i Wojciech Rojek (przewodniczący).
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważając zmianę systemu grzewczego w swoim domu, warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale również pozwalają na oszczędności i są przyjazne dla środowiska. Jednym z takich rozwiązań jest pompa ciepła, technologia, która zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej efektywności i wielu korzyściom, jakie oferuje użytkownikom. Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z otoczenia – ziemi, wody lub powietrza – do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni, co czyni je niezwykle efektywnym i ekologicznym wyborem. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, dlaczego warto rozważyć instalację pompy ciepła i jakie korzyści niesie to rozwiązanie.
zobacz więcej
Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna" (FOTO)

Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna" (FOTO)

Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna. Trzy powstania narodowe na terenie ziemi wyszkowskiej”, pracy zbiorowej pod redakcją dr. Michała Depty, odbyła się w środę 17 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Sala im. prof. Ludwika Maciąga była wypełniona po brzegi.
zobacz więcej
Ostatnia sesja rady miejskiej (FOTO)

Ostatnia sesja rady miejskiej (FOTO)

23 kwietnia odbyła się ostatnia sesja rady miejskiej kadencji 2018 – 2024 i burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Nowa rada i nowy burmistrz Piotr Płochocki złożą ślubowanie już po długim weekendzie, 6 maja.
zobacz więcej
Pożar domu w Nowym Brańszczyku (FOTO)

Pożar domu w Nowym Brańszczyku (FOTO)

Ponad 5 godzin trwały działania strażaków związane z pożarem domu jednorodzinnego w Nowym Brańszczyku, który wybuchł 12 kwietnia po godz. 15.
zobacz więcej