Podświetlone drzewa, ławeczka Różyckiego… (foto)

Wydarzenia

Podświetlone drzewa, ławeczka Różyckiego… (foto)

12.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Przebudowa głównej alei w parku, podświetlenie pomników przyrody, ławeczka Jerzego Różyckiego i renowacja obelisku Wazów – to główne założenia projektu, na którego realizację Gmina Wyszków pozyskała prawie 500 tys. zł dofinansowania.
Z dobrą wiadomością przyjechała do Wyszkowa wicemarszałek województwa Ewa Orzełowska, która 12 lipca podpisała umowę na dofinansowanie budowy obwodnicy śródmiejskiej: - Przywozimy jeszcze jedną dobrą wiadomość. W poniedziałek na zarządzie podjęliśmy decyzję o dofinansowaniu inwestycji w dziedzinie kultury i zabytków. Wiem, że środki otrzyma również Wyszków.
Całkowita wartość projektu to 695 tys. zł, w tym 478 tys. zł dofinansowania. Najkosztowniejszym elementem projektu będzie budowa ścieżki edukacyjno – informacyjnej w parku. Chodzi o główną aleję parkową, pieszo – rowerową biegnącą od wejścia przy urzędzie miejskim do straż pożarnej. Aleja będzie łączyła się z bulwarem im. Kazimierza Deptuły, a więc prowadziła będzie do kościoła św. Idziego, gdzie powstał duży parking. Projekt zakłada m.in. przebudowę chodnika i zakup tablic informacyjno – edukacyjnych z QR kodami.
Projekt zakłada również podświetlenie dwóch znajdujących się w parku pomników przyrody. Niezbędne wydaje się też umieszczenie tabliczek informacyjnych.
To nie jedyna ciekawa inicjatywa. W centrum parku, u zbiegu głównych alei stanie ławeczka z odlewem postaci kryptologa Jerzego Różyckiego – jednego z trzech pogromców Enigmy, absolwenta wyszkowskiego gimnazjum (dzisiejsze I LO „Norwid”). Wyszków znajduje się zresztą na mapie rodziny Enigmy – miast związanych z kryptologami.
Renowacji doczeka się znajdujący się przy ul. 3 Maja obelisk Wazów – najstarszy zabytek Wyszkowa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom