Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

Wydarzenia

Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

14.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W marcu rodzice obecnych uczniów klas III i VI będą mogli przenieść, o ile taka będzie ich wola, swoje dzieci do powstającej Szkoły Podstawowej nr 4. Dotyczy to głównie sąsiednich podstawówek, „jedynki” i „dwójki”. Z myślą o rodzicach w WOK „Hutnik” odbyła się prezentacja wszystkich trzech szkół: nr 1, nr 2 i nr 4 (obecnego Gimnazjum nr 2).
Przypomnijmy, że od nowego roku szkolnego wszystkie szkoły podstawowe będą już 8-klasowe. Jednocześnie rozpocznie się proces wygaszania gimnazjów. W 8-letnią podstawówkę zostanie przekształcone również jedyne w gminie samodzielnie Gimnazjum nr 2, na jego bazie powstanie Szkoła Podstawowa nr 4. Rozpocznie działalność 1 września 2017. Nabór do „zerówki” i klasy I (zgodnie z obwodem sprzed 1999 r.) będzie ogłoszony już na najbliższy rok szkolny 2017/2018.
Gmina zdecydowała się również na utworzenie w SP4 od nowego roku szkolnego klas IV i VII (rozpoczynających kolejne etapy edukacyjne). O przeniesieniu dziecka do SP4 rodzice mają decydować sami. Wnioski dostępne będą od 1 marca w sekretariatach SP1, SP2 i Gimnazjum nr 2 oraz w wydziale edukacji urzędu miejskiego. Będzie je można składać do 31 marca, choć na razie dokładna procedura nie jest znana.
Właśnie z myślą o rodzicach tych dzieci, by ułatwić im podjęcie decyzji, 10 lutego w „Hutniku” zorganizowano spotkanie, na którym zaprezentowały się trzy podstawówki zlokalizowane w centrum Wyszkowa. Z możliwości zapoznania się ofertą szkół, ich dorobkiem i propozycjami skorzystało jednak niewielu rodziców. Na widowni siedzieli głównie nauczyciele.
Szkoły chwaliły się indywidualnym podejściem do ucznia, certyfikatami, świetnie wyposażonymi pracowniami, bazą sportową, pomocą medyczną, sukcesami w licznych konkursach, wycieczkami, lekcjami w terenie i zajęciami pozalekcyjnymi, współpracą z rodzicami, innowacjami i projektami edukacyjnymi, wolontariatem, wykwalifikowaną kadrą, zapewniającym bezpieczeństwo monitoringiem.
- Od lat organizujemy spotkania ze sportowcami, zaprosiliśmy już ponad 80 – mówili nauczyciele SP1.
- Wspieramy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy osiągają sukcesy – zapewniali nauczyciele SP2.
- Jesteśmy szkołą szans i sukcesów, która pozwala mądrze dorosnąć – podkreślali nauczyciele przyszłej SP4.
„Jedynka” i „dwójka” mówiły o bogatej historii, placach zabaw, świetlicach szkolnych, wynikach sprawdzianów szóstoklasistów, „czwórka” – o tradycjach morskich, współpracy z uczelniami, programie stypendialnym.
W holu rozdawano ulotki wszystkich trzech szkół. Do swojej szkoły osobiście zapraszali nauczyciele obecnego Gimnazjum nr 2.
- To spotkanie rozpoczyna promocję naszych szkół – podkreśliła Renata Pokraśniewicz z miejskiego wydziału edukacji. Gimnazjum nr 2 – SP4 zaprasza na dzień otwarty: w piątek 17 marca od godz. 17.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.60% (184 głosów)
29.85% (243 głosów)
7.25% (59 głosów)
6.76% (55 głosów)
33.54% (273 głosów)
manhattan