Advertisement 
Podpalacz zatrzymany

Wydarzenia

Podpalacz zatrzymany

29.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego podejrzanego o podpalenie lasu w miejscowości Podgać. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 
W nocy z 23 na 24 kwietnia dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o palącym się lesie w miejscowości Podgać. Sytuacja wyglądała groźnie, ponieważ ogień pojawił się w pobliżu gospodarstw. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z Zabrodzia wynikało, że przyczyną pożaru było podpalenie poszycia lasu i drzewostanu w pięciu miejscach. Ogień objął łącznie 1,5 ha lasu i realnie zagrażał pobliskim mieszkańcom. Na dodatek warunki pogodowe, w tym silny wiatr sprzyjały szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia.
Policjanci dość szybko wytypowali osobę, która może stać za podpaleniem. Jeszcze tej samej nocy zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu podpalacz został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku