Po szkoleniu trzeciego sektora

Wydarzenia

Po szkoleniu trzeciego sektora

19.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. urząd miejski
Programowi współpracy oraz sprawozdawczości z zadań publicznych poświęcone było spotkanie, na które 17 października organizacje pozarządowe zaprosiła gmina Wyszków. W szkoleniu wzięło udział 30 osób.
Założenia Rocznego programu współpracy Gminy Wyszków z organizacjami pozarządowymi, w tym planowane priorytetowe zadania na 2018 rok, przedstawił naczelnik miejskiego wydziału promocji Leszek Marszał. Uczestnicy spotkania nie zgłosili żadnych uwag.
Połowa przedstawicieli organizacji zapisała się na indywidualne konsultacje i szkolenia z zakresu pozyskania środków zewnętrznych, które Gmina Wyszków zorganizuje w listopadzie wraz z Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia i Ekonomii Społecznej. Do skorzystania z oferty zachęcał przedstawiciel ośrodka Łukasz Wachowski.
Wykład na temat sprawozdawczości z zadań publicznych poprowadził Artur Gluziński z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie. Mówił o zapisach w umowach, dokumentach księgowo-budżetowych, wzorach dokumentów w trybie otwartego konkursu ofert oraz małego grantu. Uczestnicy spotkania poruszyli m.in. kwestie rozliczania wydatków oraz podpisania umów cywilno-prawnych.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane