Po pijanemu wjechał na chodnik (wideo)

Wydarzenia

Po pijanemu wjechał na chodnik (wideo)

03.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo KPP Wyszków
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w Wyszkowie. Na nagraniu z monitoringu widać, jak kierowca z ronda wpada prosto na chodnik. Na szczęście w tym momencie nie było tam pieszych…
 
W weekend policjanci zatrzymali 23-latka kierującego audi, który po pijanemu mógł doprowadził do tragedii. Sytuacja miała miejsce w Wyszkowie na rondzie ppłk W. Szaniawskiego (skrzyżowanie ul. Pułtuskiej i al. Marszałka J. Piłsudskiego). Na nagraniu z monitoringu widać, jak kierujący wjeżdża na rondo, traci panowanie nad pojazdem, częściowo najeżdża na klomb, z którego następnie wpada prosto na chodnik.
- Na szczęście w tym momencie nie było tam pieszych, ale można sobie wyobrazić, jak tragiczne mogły być skutki tej niebezpiecznej jazdy po pijanemu - dodaje rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka. - Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość